10 Bin TL’ye Kadar Araba Önerisi

10-bin-tl-olan-arabalar

Uygun fiyatlarda 2. el bir araba sahibi olmak birçok kişinin hayalidir. Fakat 10 bin TL ile araba almak en riskli bütçelerdendir. 10 bin TL’nin üzerine birkaç bin TL daha koyarak klimalı ve hidrolik direksiyonlu araçlar bulabilirken sırf birkaç bin TL eksik yüzünden 20 yaşını geçmiş araçlar almak zorunda kalabiliyorsunuz. 10 bin TL’yi dişinden tırnağından arttıran, kredi çekerek alan ve bir kuruş bile fazlasını veremeyecek olanları düşünerek 10 bin TL’ye araba almak isteyenler için en ideal seçimleri sizlere sunacağız.

Tofaş Kuş Serisi

tofas-dogan

tofas-dogan

Öncelikle Tofaş kuş serisiyle başlamak gerekiyor. Çünkü bu fiyatlarda araba alırken en çok kararsızlık yaşanan modellerden olmaktadır. Ülkemizde çok fazla kullanılan ve her gün yüzlerce Tofaş arabanın el değiştirdiği düşünüldüğünde bu fiyatlarda araba alacaklar için es geçilmeyecek bir model. Tofaş kuş serisi olan Doğan, Şahin ve Kartal gibi arabaları alabilirsiniz. 10 bin TL bütçe ile temiz bir şahin veya doğan bulabilirsiniz. Parça ucuzluğu, 2. el piyasasında çabuk alınıp satılabilmesi Tofaş arabalarının avantajları arasında yer almaktadır. Buna rağmen Tofaş araçlarına karşı oluşan ön yargılar birçok kişinin bu modellerden uzak durmasına neden oluyor.

Renault Modelleri

renault-r19

renault-r19

10 bin TL’ye araba almak isteyenlerin bu fiyatlarda bulabileceği en arabaları Renault’un eski modelleri olan R9, R11, R12, R19 gibi modelleri tercih edilebilir. Renault’un bu modellerinden birini 10 bin TL’ye alabilirsiniz. Üstelik bu fiyata oldukça temiz bir araç alabilirsiniz. Renault araçları az yakması, bu fiyatlardaki araçlara oranla konforlu olmasıyla artı özellikleri içerisinde barındırıyor. Yine Renault’un bu modellerinde de 2. el piyasası gayet iyidir.

99 Model Hyundai Accent

99-Model-Hyundai-Accent

Hyundai Accent’in 1999 üretimi araçları 12-13 bin TL ye satılmaktadır. Fakat araba pazarında 10 bin TL ye bularak biraz bakım yaptırabilir ve kullanabilirsiniz. Modern görünümü, bu fiyatlardaki diğer araçlara oranla daha az yakması, daha yeni bir model olması gibi artılarıyla alınabilecek modeller arasındadır.

Lada Vega

10 bin TL’ye alınabilecek en modern araçtır. 2000 model Lada Vega’ları 9.000 TL’ye bulmak mümkün. Biraz iyi ve temiz bir şey almak istiyorsanız 10 bin TL gayet yeterli olacaktır. Ülkemizde çok fazla tutulmayan Rus araçları için bu fiyatlarda gerçekten hayran kalabileceğiniz bir araba. Bazı kronik sorunları olsa da, sanayide alınabilecek birkaç ufak önlemle bu sorunların önüne geçilebilir. Lada Vega’ların fren sertliği, LPG uyumsuzluğu, direksiyon sertliği gibi birkaç sorundan bahsedilmektedir. Fakat birçok Lada Vega kullanıcısı bu sorunlara çözüm bulmuş ve 200 bin km yi aşan kullanımlarda bulunmuştur. Lada Vega’yı tercih ederken elbette 15-20 bin TL’lik araçlarla değilde dengi olan Şahin, Doğan gibi arabalarla kıyaslamak daha doğru olacaktır.

10 Bin TL ye Alınabilecek Diğer Araçlar

Uno, Tipo gibi arabaların yanı sıra Ford Escort, Ford Taunus gibi alternatif modellerde bulunmaktadır. Yine 10 bin TL ye alınabilecek araçlar arasında en çok tutulan modellerden biride Skoda Felicia olmaktadır. Son olarak 93 model bir Mazda 323 almak isteyebileceğinizi düşünerek bu modeli de incelemenizi tavsiye edebilirim.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.