Adam Otunun Faydaları – Nasıl Kullanılır?

Adam-Otunun-Faydalari-Nasil-Kullanilir

Patlıcangiller familyasından olan adam otu, adını köklerinin insana benzemesinden dolayı almıştır. Adam otunun çiçekleri mavimsi ya da mor bir renge sahiptir. Adam otu bitkisi etrafına kötü bir koku yayar. Zehirli olması adam otu bitkisinin bilinen özelliklerinden bir tanesidir.

Adam-Otunun-Faydalari-Nasil-Kullanilir

Adam-Otunun-Faydalari-Nasil-Kullanilir

Adam otu Bitkisinin Faydaları

  • Adam otu ya da adem otu olarak bilinen bu bitkinin en bilindik özelliği ağrı kesici bir etkisinin olmasıdır. Vücutta meydana gelen spazmlara iyi geldiği bilinmektedir.
  • Ağrı kesici özelliğinin yanı sıra halsizliğe iyi geldiği bilinmektedir.
  • Adam otu baş ağrısı tedavisinde oldukça etkili bir bitkidir. Adam otu bitkisi topraktan çıkarıldıktan sonra bıçakla kazınır. Elde ettiğiniz merhemi başınıza sürdüğünüz zaman baş ağrısı üzerindeki etkisini görmeniz mümkün olacaktır. Fakat kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekmektedir.
adam-otu

adam-otu

  • Baş ağrısına iyi gelmesinin yanı sıra insanların en çok çektiği ağrılardan bir tanesi olan diş ağrısını dindirdiği gözlemlenen diğer faydaları arasında yer almaktadır. Çok az miktarda adam otu kaynatılıp bal ile tatlandırdıktan sonra ağzınızda gargara yaparsanız bir süre sonra diş ağrısı üzerinde etki ettiğini göreceksiniz.
  • Adam otunun bilinen en önemli özelliği ise cinsel isteği artırmasıdır.
  • Adam otu köklerinden elde edilen merhemin deri hastalığı olan egzamaya iyi geldiği bilinen faydaları arasında yer almaktadır.

Adam Otu Nasıl Kullanılmalı?

Adamotu bitkisi zehirli bir bitki olduğu için kullanımı sırasında çok dikkatli olması gerekmektedir. Aksi takdirde fayda sağlamak istenirken zararlı sonuçlara yol açabilir. Kullanmadan önce bir uzmana ya da doktora danışılmasında fayda vardır.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.