Ağda Nasıl Yapılır? En Pratik Ağda Yöntemleri

Agda-Nasil-Yapilir-En-Pratik-Agda-Yontemleri

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri olan ağda, uzun yıllardır bayanların en büyük kurtarıcısı durumunda. Son yıllarda her ne kadar lazer epilasyon uygulamaları öne çıksa da ağda yöntemleri hala en yaygın olarak uygulanan tüy alma metotlarının başında yer alıyor.

Ağdanın en çok uygulandığı alanlardan biri olan bacaklara iki tür ağda yapılabiliyor. Soğuk ve sıcak ağda yönteminin uygulandığı bacaklarda istenmeyen tüyleri almak için ağdayı bacağa tüylerle aynı doğrultuda sürmek ters yöne doğru çekmek önem taşıyor. Soğuk ağda yöntemi ise oldukça basit. Soğuk ağda uygulamak istiyorsanız hazır olarak satın alacağınız ağda bantlarını kullanırsınız. Bu ağda bantlarını uygulamadan bazı noktalarda dikkat etmenizde fayda var. Uygulamadan önce önce avucunuzun içinde biraz ovmazsanız kılların yalnızca üstten koptuğunu göreceksiniz. Kılların kökünden alınmaması durumunda bu tüyler kısa sürede yeniden deri üzerine çıkacak ve sizi rahatsız edecektir.

agda-nasil-yapilir

agda-nasil-yapilir

Ağda kapsamında uygulanan bir diğer yöntem ise sıcak ağda. Halk arasında sir ağda ya da çam sakızı ağda olarak bilinen bu yöntem evde birkaç karışımla kolayca hazırlanabiliyor. Şeker, limon ve suyu karıştırıp evde kolayca ağda yapmak mümkün olabiliyor. Yapmakla uğraşmak istemeyen bayanlar ise satın olarak satılan ağda kavanozunu sıcak suda bir süre bekletirlerse ağdanın uygulamak için elverişli kıvama geldiğini görecekler. Bu noktada ağdanın içine su kaçmamasına dikkat etmelisiniz. Su kaçtığı takdirde ağdanın tüyleri alıcı özelliği azalacaktır.

Son yıllarda kartuş şeklinde satılan ağdalar da sıkça kullanılmaya başlandı. Kartuş sir ağdalar elektrikli cihazın içinde eritilip kullanıldığı için pratik bir kullanım sağlıyor. İstenmeyen tüylerin alınacağı bölge genişse bu tür ağdanın kullanımı daha da kolaylaşacak. Soğuma derdinin olmaması bu ağdanın yaygın bir şekilde tercih edilmesinin en büyük sebebi olarak biliniyor. Ağda sonrası kalan artıkları pamuğu batıracağınız bebek yağı ile temizleyebilirsiniz.

Bir diğer çözüm olarak marketlerde ve kozmetik mağazalarında yaygın bir şekilde satılan  tek kullanımlık ağda bantları uygulanabilir. Yüz, koltuk altı, bikini bölgesi, bacak için kullanılabilen bu tek kullanımlık bantlar ile istenmeyen tüyleri almak kolaylaşıyor.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.