Akıllı Telefonlarda Numara Engelleme

akilli-telefonlarda-numara-engelleme

Akıllı Telefonlarda Numara Engelleme

Pek çok akıllı telefon kullanıcısı gizli numaralardan veya istemediği kişilerin aramasından rahatsız olmakta. Bunu önlemek için kullandığımız akıllı telefonlarımızda bu numaraları engelleme yolu mevcut ancak birçok kullanıcı bunun farkında değil ya da nasıl aktif konuma getirilebileceği konusuna yabancılar. Bizde sizlere bu yazımızda Android ve Iphone akıllı cihazlarda istenmeyen numaralar nasıl engellenir konusundan bahsettik.

akilli-telefonlarda-numara-engelleme

akilli-telefonlarda-numara-engelleme

Siz okurlamarımıza ilk öncelikle Iphone’da nasıl numara engelleyebileceğinizi anlatmak istiyorum. Iphone kullanıcıları cihazlarında bulunan iOS işletim sisteminin sunduğü engelleme modu sayesinde bu rahatsız edici durumdan kurtulabilmektedirler. Engelleme modunu aktif edebilmek için yapmanız gereken sadece Ayarlara girin daha sonra telefon sekmesine dokunun son olarakta Engellemeler bölümünde engellemek istediğiniz numaraları ekleyebilirsiniz. Ayrıca burada engellediğiniz numaraların listesinide görmeniz mümkün.

Gelelim Android’e. Android işletim sistemine sahip bazı cihazlarda yazılımla beraber gelen engelleme modu mevcut. Bu mod her Android işletim sistemli cihazda olmayabilir. Ancak engelleme modunun yazılımla beraber gelen cihazlarda ise modu aktif hale getirmek için Ayarlar-Cihazım-Arama-Arama Reddetme bölümüne girerek engellemek istedikleri numaraları buradan engelleyebilirler. Bu bölümde aynı Iphone’da olduğu gibi engelledikleri numaralarınızın listesini görmeniz mümkün durumda. Bunun yanında yazılımla gelmeyen engelleme modunu aktif yapabilmek için kullanıcıların Google Play’de bulunan TrueCaller uygulamasını indirmeleri gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde istenmeyen, gizli numaralar ya da sıkıcı reklam için arayan numaralar engellenebilir.

2 YorumLütfen Yorum Bırakınız

  • Beni ikidebir arayan rahatsız eden bir numara vardı ve bende onu nasıl engelliceğimi bilemedim ve internet araştırırken karşıma bilgi724.com adlı site çıktı ve burdan öğrendim numara engellemeyi çok teşekkürler 🙂

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.