Android’te Birden Fazla Google veya Gmail Hesabı Nasıl Yönetilir?

andorid-gmail-hesabi

Gmail hesabı Androidli tablet ve cep telefonlarından mutlaka olması gereken bir hesaptır. Bu hesap ile android markete girerek uygulamalar satın alır, oyunlar indirilir. Bazen tek Gmail hesabı yetersiz kalmaktadır. Özel hayatın getirdikleri, iş hayatı ve bunlara benzer sebeplerden dolayı ikinci bir google hesabına ihtiyaç duyulmaktadır. Google hesabında tüm ayarlamalar ve uygulama seçenekleri, elinizdeki cep telefonu ve kullanıcının belirlediği özelliklere göre şekillenir. İkinci bir hesap kullanmak istediğinizde, eski hesaptan çıkış işlemi yapılması gerekir ve bu işlemler zaman kaybı demektir.

Android’te birden fazla google veya gmail hesabı yönetmek ve etkili şekilde kullanabilmek için, çoklu kullanıcı hesabı gibi bir seçenek bulunmaktadır. Bu özelliğin kullanıcılara getirdiği en önemli rahatlık, iki hesabında açık kalacak şekilde kullanılmasıdır. Bu özellik için Androidli cihazın ayarlar menüsüne ulaşılmalıdır. Bu menüde hesaplar bulunmalıdır.

Hesaplara girildiğinde, daha önceden girdiğiniz e-posta ve diğer sosyal ağ hesaplarınız listelenir. Hesapların atlında “+” ile simgelenmiş hesap ekleme butonuna basılmalıdır. Açılan arayüzde birçok sosyal medya ve eposta gibi hesap oluşturularak kullanılan portalların simgeleri gelecek. Bu liste içerisinden Google bulunmalı ve işaretlenmelidir. Artık yeni Gmail açma ekranına ulaştınız, burada size iki soru soracak. Yeni bir Gmail hesabı mı yoksa mevcut hesap mı? Şimdi android google veya gmail hesabı nasıl yönetilir sorusu için bu ikisine de cevap verebilirsiniz. Var olan hesabı kullanmak ya da yeni bir hesap almak sizin elinizdedir.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.