Deri Kıyafetlere Bakım Nasıl Yapılır? Tüyolar

Deri-Kiyafetlere-Bakim-Nasil-Yapilir-Tuyolar

Hem şıklığı için hem de sıcak tuttuğu için çoğu insanın tercihidir deri kıyafetler. Çok paralar verip aldığımız deri kıyafetleri yıllarca giymek isteriz. İsteriz ki ilk aldığımız gün ki gibi tertemiz ve yeni kalsın bunun için yapmamız ve yapmamamız gereken bir takım şeyler vardır. Gelin hep birlikte bugün nedir? nasıl yapılır? köşemize eklediğimiz bu yazıdan deri kıyafetlere bakım nasıl yapılır? öğrenelim.

Deri ceketin bakımıyla ilgili en büyük yanlış kuru temizleme, çamaşır makinası ya da kullanılan farklı kimyasallardır. Bunlar derinin dokusunu bozup yıpranmasına sebep olacaktır. Genel olarak deri yapısı gereği fazla bakım istemeden yıllarca kendini koruyabilen bir malzemedir. Bu yüzden aşırı bir bakıma ihtiyaç yoktur. Islak bir bezle silip sonrada bir pamukla vazelin kullanarak iyice sildiğiniz takdirde deri kıyafetinizi sağlıklı bir şekilde temizlemiş olacaksınız. Fakat ilk önce tüy bırakmayan bir bezle silmekte fayda vardır. Deri kıyafetleri saklarken naftaline gerek yoktur ancak tüy detayı varsa naftalin kullanabilirsiniz.

deri-kiyafetler-icin-bakim-onerileri

deri-kiyafetler-icin-bakim-onerileri

  • Deri kıyafetlerinizin şekillerini muhafaza edebilmek için enli askıları tercih edebilirsiniz. Çantaların içini doldurup askıya öyle asabilirsiniz böylece şekillerini koruyacaklardır.
  • Deri kıyafetlerinizi plastik ya da hava geçirmeyecek şekilde kılıflarda saklamayın bu derinizin kurumasına yol açacaktır.
  • Çok nemli ortamdan, ıslak ve aşırı gün ışığından muhafaza etmelisiniz.
  • Islanan deri kıyafetlerinizi kuruturken saç kurutma makinası ya da kalorifer peteğinde kurutmak yerine bir askıya asıp normal hava sıcaklığında bir odada kendi kendine kurumasını beklemek daha sağlıklıdır.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.