En İyi Ücretsiz Web Tasarım Araçları Nelerdir?

ucretsiz-web-tasarim-araclari

En İyi Ücretsiz Web Tasarım Araçları Nelerdir?

Bir websitesi kurmak için host, domain ve websitesi tasarımına ihtiyacınız olacaktır. Ancak websitesi tasarımına ücret ödemek istemiyorsanız kendinizin tasarlaması gerekir. Bunun için de tabiki bir web tasarım aracına mutlaka ihtiyacınız olacaktır. İster html, ister Css kullanın sizler için derlediğimiz ücretsiz web tasarım araçlarından bir tanesi mutlaka işinize yarayacaktır.

ucretsiz-web-tasarim-araclari

ucretsiz-web-tasarim-araclari

  1. Notepad++

Notepad++ oldukça güçlü bir kaynak kodu düzenleyicisi olarak kullanılmaktadır. Oluşturduğunuz kodunuzu düzenleme olanağı sağlaması yanında bu kodu ya da var olan başka bir kodu açıp okumanızı ve kodu bölümlere ayırmayı da sağlamaktadır. Özellikle kod düzenleme anlamında aracın iki özelliği çok yardımcı olmaktadır. Bunlardan ilki söz dizimi vurgulama özelliği sayesinde kodun okuma ve anlamasını kolaylaştırması, ikincisi ise otomatik tamamlama özelliği sayesinde hata yapmadan kod girilmesini sağlamasıdır.

  1. CoffeeCup Free HTML Editor

Yeni website tasarımına başlamış kişiler için güzel bir html düzenleme aracıdır.

  1. PageBreeze

Amacınız çok basit ve teferruatsız bir sayfa şeklinde site hazırlamaksa bu araç eski teknoloji olmasına rağmen sizlere yardımcı olabilecek bir araçtır.

  1. Bluefish Editor

Programcıların kullandığı iyi bir düzenleme aracıdır. Web site tasarımı sırasında bu aracın en çok işe yarayan özellikleri ise html, css, aps, net, php, javascript ve diğer birçok yazılımı destekleyen söz dizimi vurgulama; güçlü arama ve değiştirme; kod katlama; otomatik tamamlama şeklinde sıralanabilmektedir.

  1. Firebug

Yine güçlü bir firefox eklentisi olan Firebug, website tasarımcılarına css ve html kodlarını görüntüleme, gerekli stilleri ayarlama ve sonuçları da hemen görüntülema anlamında yardımcı olan ücretsiz web tasarım araçlarındandır.

  1. KompoZer

Basit bir kelime işlemci gibi çalıştığından yeni tasarımcılar için iyi bir programdır. Bu programı kullanırken css, html veya scripting bilgisine gerek duyulmaz.

  1. Brackets

Adobe’un geliştirdiği Brackets açık kaynak kodlu bir kod düzenleyicisidir. Brackets html, css ve javascript tabanlıdır.

  1. GIMP

Website tasarımının en önemli kısımlarından biri de iyi bir grafik tasarımıdır. Bunun için çok iyi ancak ücretsiz bir grafik düzenleme aracı arıyorsanız GIMP tam size göre bir araçtır. Araç, güçlü fotoğraf düzenleme işlevine, özel efektlere ve güçlü boyama araçlarına sahip olduğundan çok işinize yarayacaktır.

  1. OpenBEXI

Bu programlar sürükle bırak yöntemine göre yeni sayfalar oluşturulmasına olanak sağlamakta ve oluşturulan bu sayfalara scriptler eklenebilmekte ve css düzenlemesi yapılabilmektedir.

  1. BlueGriffon

İyi bir tasarım aracıdır. Metin, yazı ve tablo oluşturma özelliğinin yanında SVG düzenleyici, DOM Explorer ve form tasarım araçlarını da bünyesinde bulundurmaktadır.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.