Fethiye Tatil ve Gezi Rehberi

fethiye resmi

Fethiye, geçmişten günümüze kadar en önemli turizm mekanlarından biri olmuştur. Hem eğlenceli vakit geçirmek için hem de geçmişi, tarihi öğrenmek için vazgeçilmez yerler arasında bulunmaktadır. Her insanın mutlaka görmesi gereken bu doğa harikası, tarihimizden de önemli kalıntılarla önemli tarihi eserlerle bizi baş başa bırakıyor. Bu yer adını şehit olan bir pilotumuzdan alıyor. Fethi Bey adındaki pilotumuzun uçağı düşürüldüğü için, buraya onun adı veriliyor.

Fethiye de nereler gezilir?

  • Paspatur çarşısı en ünlü mekanlarındandır. Tarihi ve yöresel kıyafetlerin satıldığı bu çarşı hem eğlenmek hem de yöresel kıyafetleri yakından görmek için tercih edilen bir mekan. Arkadaşlar, kardeşler ve akrabalar için güzel hediyeler bulunabilir.
  • Gece dışarıya çıkıp, o güzel havayı soluyup biraz eğlenmeye ne dersiniz? Barlar sokağı denilen ünlü mekan tam da aradığınız yer. Bir çok barın olduğu bu sokakta istediğiniz barı tercih ederek mükemmel bir gece geçirebilir, doyasıya eğlenebilirsiniz.
  • Balık yemeyi sevenler için ideal mekanlar var. Sokakta her köşede balık restaurantları bulunmaktadır. Balık severler için birbirinden hoş mekanlar bulunmaktadır. İsteyenlere ara sokaklarda restaurantlar, isteyenlere deniz kenarlarında restaurantlar bulunmaktadır. Balık, karides, midye, ahtapot, istakoz gibi bir çok seçenek müşterilere sunularak çeşitli alternatifler oluşturulmaktadır.
  • Ölüdeniz hakkında herkes az çok bir şeyler bilmektedir. Ölüdeniz Fethiyedeki diğer önemli ve uğrak yeri olan yerler arasındadır. Dünyanın en ünlü sahillerinden biri olan bu yerde su kayağı, jet ski, tüplü dalış gibi buna benzer pek çok aktivite yapılabilmektedir.

Fethiyede hangi faaliyetler yapılmaktadır?

  • Hisarönü adlı bölge Fethiye de gece hayatı denilince en aktik, en akla gelen bölgeler arasındadır. Gece eğlenmek için herkes Hisarönüne gelir ve sabaha kadar eğlence devam eder.
  • Barlar sokağında çok fazla seçenek vardır. İstediği bara giderek sabaha kadar eğlenen insanlar, her defasında bu mekanlara gelerek memnuniyetini belli eder. En önemli avantajlarından birisi de aynı mekanda bir çok barın olması rekabeti arttırır.
  • Festivaller yapılır.
  • Ünlü sanatçılar tarafından konserler verir.
  • Plaj partileri yapılır.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.