Fincandaki Çay Kahve Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

fincandaki-cay-kahve-lekeleri-nasil-cikarilir

Uzun ve dikkatli kullanılmadığı zamanlar çay fincanlarının içinde can sıkıcı lekeler oluşur. Bu durumlarda fincanlar ya çöpe atılır yâda kullanılmaz. Ama bunlar çözülemeyecek problemler değildir fincanlarımızda oluşan çay ve kahve lekelerini temizlemek için oldukça kolay çözümler ve alternatifler var. Peki, bunlar çözümler neler?

Fincanlar Oluşan Çay Ve Kahve Lekelerini Temizlemek İçin Alternatif Çözümler

İlk olarak fincanı deterjanlı bir suda ve nemli bir havluyla iyice yıkayın. Sonra fincanın lekeli yerini iyice ovuşturup silin en son olarak ise fincanı bol su ile yıkayarak lekelerden tamamen kurtulup fincanlarınızı yeniden kullanabilirsiniz.

fincandaki-cay-kahve-lekeleri

fincandaki-cay-kahve-lekeleri

Bundan başka çözümler bulunuyor bir diğer çözüm ise diş macunu. Diş macunu fincanın içinde oluşan lekelere sürüp fincanı bir süre sonra yıkayıp lekelerden kurtarabilirsiniz.

Bir diğer çözüm ise gliserin, bunu bir eczaneden veya başka bir yerden temin edip gliserinle bir bezi ıslayıp fincanın lekeli olan bölgesini silerek o inatçı lekeleri rahatça temizleyebilirsiniz. Bir diğer çözüm sirke ve tuz bu çözüm ile fincanınızın içinde oluşan çay ve kahve lekelerini ovalayarak silip daha sonrada fincanları ılık bir su ile durulayıp lekelerden kurtulabilirsiniz.

Son olarak bir havlunun içine karbonat dökün ve fincanı iyice ovalayın sonra karbonat fincana etki ettiğine ovalamayı bırakın ve fincanı 3-4 dakika bekletin karbonatlı bir şekilde. Bu süre geçtikten sonra bol su ile fincanı durulayın ve lekelerden kurtulun.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.