Gerçekten Gençlik İksiri Bulundu Mu?

genclik-iksiri-bulundumu

Gerçekten Gençlik İksiri Bulundu Mu?

Rus bilim adamı Sibirya üzerinde barınan 3.5 milyon senelik bir bakterinin farelerin hayatını uzattığını gözlemleyince kendisine de bu bakteri tekniğini uyguladı ve 2 yıldır grip bile olmadı.

Rus bilim adamları, tıp dünyasının senelerdir yapmak istediği “gençlik iksiri” hakkında çok mühim bir başarı elde etti. Moskova Devlet Üniversitesi Jeokriyoloji Bölümü Başkanı Anatoli Brouchkov, 2009 yılında bir araştırma aracılığıyla Sibirya’da keşfettikleri 3.5 milyon senelik bir bakteriyi ekibi ile testlere soktuklarını ve canlıdaki hayat süresini arttırdığını duyurdu. “Bacillus F” adlı bakteriyi laboratuvara sokup gözetleyen Brouchkov, senelerin geçtiği araştırma sonrasında bakterinin DNA kodlarının çözülmesinin ardından etkisini gözlemlemek için ilk aşamayı deney fareleri üzerinde denediklerini söyledi. Yaşları bir hayli fazla olan farelere verilen bakterinin, farelerin vücut dokuları metabolizmasında pozitif gelişmeler alındığını gören araştırmacı Brouchkov, hayvanların eski ile karşılaştırıldığında daha çok hareketli olduklarını ve çiftleştiklerini gördü.

genclik-iksiri-bulundumu

genclik-iksiri-bulundumu

GRİP BİLE OLMUYOR 
Aynı etkinin insan vücuduna da olacağını planlayan Brouchkov, bakteriyi kendisine de enjekte etmek üzere karar aldı. Anatoli Brouchkov 2 yıldır bakteriyi tertipli olarak kendi vücuduna enjekte etti. Enjeksiyona başladığı zamandan bu vakite çalışma açısından daha verimli olduğunu, daha hareketli bir hayat geçirdiğini ve gribe bile yakalanmadığını söyledi. Bakterinin vücut performansını nasıl arttırdığını şimdilik çözüme kavuşturamadıklarını dile getiren Brouchkov, şu zamana kadar bir çeşit yan etkiye dahi maruz kalmadığını belirtti.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.