Hızlı Zayıflamanın Püf Noktaları Nelerdir? Kilo Verme

hizli-kilo-vermenin-puf-noktalari-kilo-verme

Günümüzün en büyük problemlerinden biri insanların fazla kilolarıdır. Kilo, normal sınırın üstünden fazla olduğunda insanların hayatlarında olumsuz etkiler yaratmaktadır. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için birçok yol vardır. Genellikle yanlış yollar tercih edilmekle beraber kilolarımızın daha çok hayatımızı ele geçirmesine neden oluruz. Sizlere bu yazımızda hızlı kilo verme yöntemleri ve zayıflamanın püf noktaları hakkında önerilerde bulunacağız.

Kilolarımızla baş etmekte ilk izleyeceğimiz yol, Neden kilo alıyoruz? Sorusuna cevap aramaktır. İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı kilo alabilir yani kilo insanın sadece çok yemesiyle ortaya çıkan bir sorun değildir. Aynı zamanda hastalıklar, kimyasal ilaçlar, dengesiz beslenme, stres gibi bir sürü neden kilo almaya etki eder. Önemli olan bu kilolarla baş etmeye çalışırken neler yaptığımızdır. Fazla kilolarımızdan kurtulmayı önce kendimiz istemeliyiz. Eğer ki yeme alışkanlığına bağlı olarak kilo alıyorsak bu alışkanlığın boyutunu en aza indirmek için birkaç zayıflama sırları bize yardımcı olacaktır. Vücut tipimize göre nasıl kilo aldığımızı incelemeliyiz. Günümüzde vücut tipleri; elma, armut, kum saati gibi terimlerle ifade edilmiştir.

Bu işlemden sonra vücut tipimize uygun gıdalardan oluşan bir diyet listesi hazırlanabilir. Diyet listesini hazırlarken bir diyetisyenden faydalanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Hayatımıza fazla sokmadığımız lifli besinleri yaşam tarzımız haline getirmek de kilo verirken bize yardımcı olacaktır. Dışarıda yenen besinlerin sağlıklı olmadığı gibi ne şartlarda yapıldığı belli değildir bu nedenle kendimize dur dememiz gerekmektedir.

Hazır gıdalar hem kalorisi çok fazla olduğundan kilo almamıza neden olur hem de bütçemizi gereksiz yere sarsar. Yani insanları hem maddi anlamda hem de manevi anlamda bir çıkmaza sürükler.

Yemek yeme alışkanlıkları kişiden kişiye değişir. Günümüzde çoğu insan hızlı yemek yemeyi tercih eder. Kilonun dostu olan hızlı yemek yeme şekline bir son verirsek, beynimiz doyduğunu yemeğimiz bitmeden hissedecektir.

Midemizin doyma hissi beynimize yirmi dakika gibi bir sürede sinyal verdiği için çok çabuk doyma hissine ulaşamayız. Bu nedenle öncelikle porsiyonlarımızı küçülterek ve yavaş yemeyi adet edinerek işe başlamalıyız.

hizli-kilo-vermenin-puf-noktalari-kilo-verme

hizli-kilo-vermenin-puf-noktalari-kilo-verme

Yemek yemeden önce içilen bir bardak su bizim daha çabuk doymamızı sağlayacaktır. Bir şey yerken televizyon izlemek zararlıdır çünkü insan televizyon izlediğinde ne kadar yediğinin pek farkına varmaz. Dengeli beslenmenin dışında bol sıvı tüketmeyi unutmamak gerekir.

Düzenli beslenme dışında çeşitli egzersizler de kilolarla baş etmemiz için gereklidir. Spor sağlıklı yaşam için çok önemli bir unsurdur, hem kilomuzu dengede tutmamızı hem de sağlıklı olmamızı sağlar. Küçük egzersizlerle yola başlayabiliriz. Vücudumuzu zorlamayacak ufak tempodaki yürüyüşler zayıflama çabanızı destekler.

Hayatımızda yaptığımız bu değişikliklerden sonuç almaya başladığımızda bizi rahatsız eden durumlar ortadan kalkmaya başlayacaktır. Fazla kilolara neden olan yeme alışkanlığının dışında kalan sorunlar da dengeli beslenme ve düzenli sporla ortadan kalkacaktır. Çünkü hayatımız yaptığımız sporla ve sağlıklı beslenmeyle bir düzene girecektir.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.