iPhone 6 Plus ve Samsung Galaxy Note 4 Karşılaştırması

iPhone-6-Plus-Samsung-Galaxy-Note-4-Karsilastirma

Akıllı telefon dünyasının en iddialı iki cihazının karşılaştırması ile karşınızdayız. Öncelikle telefonların kalınlıklarından başlayarak karşılaştırmaya başlayabiliriz. Apple iPhone 6 Plus 7.1 mm incelik ile 8.5 mm inceliğine sahip Galaxy Note 4‘e göre oldukça başarılı bir kalınlığa sahip. Depolama alanı alarak iPhone 6 Plus farklı depolama seçeneklerinin bulunduğu modelleri kullanıcılarına sunmaktadır.

iPhone 6 Plus Samsung Galaxy Note 4 Karşılaştırma

Bu depolama alanlarının bulunduğu seçenekler 16 / 64 ve 128 GB’dır. Samsung Galaxy Note 4 ise 32 GB hafıza ile gelen ve bunu microSD kart ile 128 GB’a kadar artırabilmemizi sağlayan bir akıllı telefondur. RAM miktarına gelecek olursak iPhone 6 Plus 1 GB RAM ile gelirken, Samsung Galaxy Note 4 3 GB RAM ile kullanıcı ile buluşmuştur. performans olarak değerlendirecek olursak Android ve iOS arasında farklar olması sebebiyle performans düşüklüğüne dair fark olduğunu söylemememiz yanlış olur.

iPhone-6-Plus-Samsung-Galaxy-Note-4

iPhone-6-Plus-Samsung-Galaxy-Note-4

Apple iPhone 6 Plus‘ta bulunan 8 MP çözünürlüğünde kamera, Samsung Galaxy Note 4‘ün 16 MP çözünürlüğünde ki kamerasının yanında biraz sönük kalsa da oldukça başarılı fotoğraf çektiğini söylememiz mümkündür. Rakamlara çok fazla takılmamak gerekmektedir. 1440 x 2560 çözünürlüğü olan Galaxy Note 4, iPhone 6 Plus’un 1080 x 1920 değerinde ki çözünürlüğünde oldukça başarılı durmaktadır.

iPhone-6-Plus-Samsung-Galaxy-Note-4-Karsilastirma

iPhone-6-Plus-Samsung-Galaxy-Note-4-Karsilastirma

Ekran büyüklükleri ile Note 4 5.7 inç ile Apple iPhone 6 Plus 5.5 inç büyüklüğündeki ekranıyla arasında pek fark olduğunu göstermemektedir. Nokta başına düşen piksel sayısına bakacak olursak bu GalaxyNote 4’de 515 PPI iken Apple iPhone 6 Plus’ta 401 PPI’dır. Tasarımsal olarak her iki cihazda başarılı olup bu özelliği sizin kendi zevkinize göre değerlendirmeniz daha doğru ve mantıklı bir yol olacaktır.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.