Pet Şişelerden Gelen Hastalıklar Nelerdir?

pet-siselerle-gelen-hastaliklar-nelerdir

Farkındamıyız? Hemen hemen her gün yarım litrede olsa su alıp onu bir gün içmekteyiz, hiç düşündük mü acaba pet şişelerden gelen hastalıklar nelerdir? Diye, yoksa aman canım boş ver o kadar kişi arasından bu hastalık bize mi gelecek diyenlerden misiniz? Böyle diyenlerdenseniz işiniz gerçekten çok bozuk diyebiliriz.

Plastik pet şişelerde ki zararlar, insan sağlığını ciddi şekilde etkilemektedir. Yapısında yer alıp sonradan katılan binlerce kimyasal madde insan ciddi şekilde etkilemektedir. Özellikle plastik şişelere konan asitli içeceklerin yarattığı eritici etki ile bu kimyasallar içinde bulunduğu plastikten koparak içeriğinde ki yiyecek ve içeceğin özüne geçebiliyorlar. Bu durumda da insanların sağlıkları ciddi şekilde etkilenmektedir. Özellikle yaz aylarının o kavurucu sıcağında nakliye aracında yüksek sıcaklık etkisine maruz kalan bu plastik şişelerde ya da asitli içeceklerde 60-70 derecelere kadar çıkan bu kavurucu sıcaklık, plastikten ince ince ayrışarak kimyasallarla karışmaktadır, buda maalesef bizlere kanserojen etki olarak vücudumuzda etkisini bir hayli göstermektedir.

pet-siselerle-gelen-hastaliklar-nelerdir

pet-siselerle-gelen-hastaliklar-nelerdir

Pet şişelerden gelen hastalıklar nelerdir? kavramı altında hemen hemen her pet şişenin kendi içinde dağıldığını ve kimyasallaşarak o suya yada asitli içeceğe karıştığını gözlemledik. Aşırı güneş ışığına maruz kalmış pet şişelerin içiminde zehir içmiş hükmüne geçtiğini kavradık. 100 trilyon hücre yığını görevi gören vücudumuza hiç değilse çok zorlanmadığımız takdirde başvurmamalıyız.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.