Saç Dökülmesine Doğal Çözüm Önerileri

sac-dokulmesi-cozum

Saçlarınıza gün içerisinde şekil vermek için uyguladığınız birçok modelden sonra saçlarınız ellerinize avuç avuç dökülüyor mu? Sadece şekil verirken değil de sürekli omuzlarınızda ve geçtiğiniz yerlere dökülen saçlarınızı m görüyorsunuz? Bu gidişattan koparak hem dökülen saçlarınızı toplamaktan rahatsızlık hem de başınızda saç kalmayacak diye endişeye kapılıyorsunuz. Evet, aslında hiçte haksız değilsiniz. Saçlarınıza üzülmek yerine harekete geçerek sizlerde destek için doğal bir bakım uygulamalısınız.

sac-dokulmesi-cozum

sac-dokulmesi-cozum

Saç derisinin hava almaya ihtiyacı vardır. Bunun için gün içerisinde saçınız her ne modelde olursa olsun en az 2 saat salık bir şekilde serbest bırakmanız gerekmektedir. Ayrıca badem yağı, Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı ile güzel bir karışım elde ederek saç diplerinize 5 dakika masaj uygulayın. Saç derinizin gözeneklerinin açılması demek kan dolaşımınızın da hızlanması demektir. Bu hususta Saç Dökülmesine Doğal Çözüm Önerileri sizlere çok yardımcı olacaktır.

Saçlarınızın günden güne azaldığını görmek elbette ki sizlerin endişeye kapılmanıza neden oluyor. Ancak bilimsel olarak ısırgan otunun saçlarınızı güçlendirdiği kanıtlanmıştır. Bu bilgiyi ilk duyanların saçlarım dökülmesin diye ısırgan içerikli şampuan mı kullanmalıyım sorusu akıllara gelmektedir. Hayır, illa ısırgan içerikli şampuanlar kullanmak zorunda değilsiniz. Ama banyoya girmeden önce bir kaç yaprak ısırgan otu alarak bir su bardağı sıcak suda demleyebilirsiniz. Daha sonra duştan çıkarken son olarak saçlarınızı o su ile durulayabilirsiniz.

Hemen hemen herkesin mutfağınız bir köşesinde biberiye vardır. Saç dökülmesine en etkili bitkilerden biridir. Sizde bir tutam biberiyeyi su dolu bir cezveye atarak 15 dakika kaynatabilirsiniz. Daha sonra yarım litre suda da bir kaşık lavanta ekleyerek her ikisini de banyodan sonra saçınızı durulayarak kullanabilirsiniz. Bu sayede sizde daha güçlü ve daha canlı saçlara sahip olabilir ve artık saç dökülmesinden kurtulabilirsiniz.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.