Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgi724/public_html/wp-includes/kses.php on line 894
Windows 8'de Dosyalar Nasıl Yedeklenir? | Bilgi 7/24

Windows 8’de Dosyalar Nasıl Yedeklenir?

windows-8-dosyalar-nasil-yedeklenir

Bilgisayarlar artık hayatımızın en önemli parçalarından biri haline gelmiştir. Bankacılık işlemlerinden alışverişe kadar birçok işlemi artık oturduğumuz yerden bilgisayar yardımıyla halledebilmekteyiz. Bu noktada bilgisayarda bulunan dosyalar önemli olabilmektedir. Son dönemlerde yaygınlaşan Windows 8 işletim sistemiyle birçok kolaylık hayatımıza girmiştir. Windows 8’de dosyalar nasıl yedeklenir? sorusu sıklıkla sorulmaktadır.

Windows 8 ile daha önce karmaşık olan dosya yedekleme işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Windows 8 işletim sistemi yüklü olan bilgisayarınızda öncelikle denetim masasına gitmelisiniz. Sonrasında ise sistem ve güvenlik sekmesine tıklatmalısınız. Sonrasında dosya geçmişi menüsüne ve buradan da dosya yedekleme menüsüne ulaşabilirsiniz. Windows 8’e özgü olarak geliştirilen bu özellik ile dosyalar otomatik olarak yedeklenmektedir. Dosya yedekleme işlemi sırasında sistemin kendi dosyaları değil de sonradan yüklenmiş olan kullanıcı dosyalarının yedeği alınmaktadır. Durum böyle olunca bilgisayarınızda dosya yedekleme işlemini harici bir bellek ya da sabit diske yapmalısınız. Dosyaların büyüklüğüne göre bilgisayarınızda bulunan diğer disklere de dosya yedekleme işlemini yapabilirsiniz.

windows-8-dosya-yedekleme

windows-8-dosya-yedekleme

Windows 8 dosya yedekleme işlemi bu kadar basittir. Dosya yedekleme işlemini gerçekleştirerek bilgisayarınızda bazı dosyaları yanlışlıkla silmeniz ya da bilgisayarda sistemin çökmesi durumlarında bile sizin için önemli olan dosyaları tek tıkla tekrar yükleyebileceksiniz. Windows 8’i bilgisayarınıza yüklerken hangi versiyonunun işletim sisteminize uygun olacağını mutlaka göz önünde bulundurun. Bilgisayar bilginiz ileri düzeyde olmasa bile Windows 8 dosya yedekleme işlemini rahatça gerçekleştirebilirsiniz.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgi724/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.