Araçlarda Modifiye Nasıl Yapılır?

Araçlarda modifiye, herkesin küçük ya da büyük demeden araçlarına yapmak istediği modifiye mutlaka vardır. Bu konuda sizlere fikir vermesini umut ettiğimiz yazımızı paylaşacağız. Öncelikle bilmeniz gereken Türkiye’ de yasal olarak birçok engele takılan modifiyenin, tutkunlarını modifiye yapmak konusunda asla durduramayacağı kesindir.

Araçlarda modifiye nasıl yapılır? dediğimizde maalesef ülkemizde satışı yasal olarak yapılabilen bu parçaların maalesef kullanılması yasal açıdan birçok engele takılmaktadır. Yapacağınız değişikliklerin yasal olabilmesi için aracınızın muayeneden kusursuz geçmesi ve bu değişikliklerin ruhsatınıza işletilmesi gerekecektir. Ancak bu süreç hem bazı parçaları değiştirmenize izin vermeyecek hem de yasal olması için çok paralar ödemenize sebep olacaktır.

araclara-modifiye-nasil-yapilir

araclara-modifiye-nasil-yapilir

Arabaya modifiye nasıl yapılır?

Eğer bu yola baş koyduysanız bilmeniz gereken bu işten iyi anlayan bölgenizde ki ustayı bulmak. Gerekli araştırmaları internet üzerindeki forum sitelerinden bulma ihtimaliniz yüksek. Ustanızı buldunuz şimdi sıra parçaları bulmaya geldi. Alacağınız parçalar için iyi bir araştırma yapmanız şart.

Çünkü göreceksiniz aldığınız fiyatlar birbirinden hep farklı olacak. Tabi ilk önce aracınıza neler yaptırmanız, nasıl bir tasarım veya motor modifiyesi yaptıracaksınız bu konuyu da önceden iyi düşünerek ve araştırarak karar vermeniz önemlidir. Dış modifiye için arabanıza yapılacak işlemler sonrasında yakışıp yakışmaması konusunda önceden kafanızda bir şablon oluşturmanız iyi olacaktır. Mesela araç resmi ile fotoshop kullanarak da kullanılacak parçayı yada tasarımı test edebilirsiniz.

araç modifiye

En doğrusu da, ustanızın sunacağı dükkâna gidip fiyat almak ve daha sonra bunu internet üzerinden araştırıp kıyaslama yaparak ulaşabilirsiniz. Parçayı alırken bir sorun çıktığında ulaşılabilir bir satıcı olduğundan emin olmanızda fayda var. Çıkabilecek sorunlarda karşınızda muhatap olması oldukça önemli olacaktır.

Karşılaştırmalar sonucunda aldığınız parçayı nihayet aracınıza monte ettirdikten sonra artık o hayal ettiğiniz aracınızın istediğiniz gibi olmasının keyfini sürmeye hazır olun.

Modifiye yapılmış araç videosu Youtube

Araç modifiyesi nasıl yapılır?

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.