Facebook’da Nasıl Çevrimdışı Olunur?

Facebook’da Nasıl Çevrimdışı Olunur?

Birçok insanın, milyonların aktif bir şekilde kullanımını gerçekleştirdiği sosyal medya platformu olan Facebook, arkadaşlarımızla sohbet etme olanağını da sunan ve gayet dört dörtlük bir sosyal medya platformu olan mekândır diyebiliriz.

Peki, aynı zamanda Facebok‘da kalmak ama aynı zamanda da sohbet platformunda online yani çevrim için görünmek istemiyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Bunun için sohbette “çevrimdışı” olabilmenizi Facebook sağlamaktadır. Öncelikle Facebook’a girdikten sonra çevrim için sohbet görünümünüzü çevrimdışı yapmak için, sohbet penceresini açın. Yahut sağ tarafta otomatik olarak belirmekte olan sohbet bölümünden çark simgesine tıklayın. Çıkan seçeneklerden birinde “Sohbeti Kapat” yazıyor olacaktır. Buna tıklayarak onay vermenizle birlikte sohbette çevrimdışı olacak, çevrim içi bir şekilde görünmeyeceksiniz.

Facebookda-Nasil-Cevrimdisi-Olunur

Facebookda-Nasil-Cevrimdisi-Olunur

Facebook’un kullanıcılarına sunmuş olduğu bu özelliği son derece kolay bir şekilde gerçekleştirerek, Facebook’da daha keyifli ve istediğiniz gibi vakit geçirme şansına sahip olabileceksiniz. Çevrim içi olan arkadaşlarınızdan aktif bir şekilde sohbet etmek istediğiniz zaman yine aynı yerden “Sohbeti aç” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Göründüğü üzere gayet kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bu özellik ile istediğiniz zaman dilediğiniz gibi Facebook sohbet özelliğini aktif veya pasif konuma getirebilirsiniz.

Git gide bu özellikte gelişmeler yapan Facebook kullanıcılarının istediklerini yapabilmesi için gayet hızlı ve özenli bir şekilde çalışarak bu ve benzeri gibi özellikten öte de hizmet etmeye devam etmektedir.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.