Galaxy S3 Bataryanın Hızlı Bitmesi Sorunu

s4 pil hızlı bitiyor samsung galaxy

Sadece Galaxy S3‘ te değil hemen hemen bütün akıllı telefon kullanıcılarının genel sorunu bataryanın çok hızlı bitmesi olarak tanımlanmaktadır. Üstelik telefon aktif olarak kullanılmadığında dahi sarj bitmektedir. Bu durumun sebebi telefonun ekranı kapalı olduğunda bile arka planda wifi, 3g, bluetooth gibi aygıtlar ve bu aygıtlara bağlı olan birçok program çalışmaktadır.

Arka planda çalışan her türlü program gibi şebekenin düşük olması gibi gözden kaçan unsurlarda bataryayı bitirmektedir. Çözüm olarak arka planda o an kullanmadığınız her türlü programı kapatmalısınız.

Wifi kullanmadığınızda kapatmalısınız. Ayrıca çoğu akıllı telefonda bulunan güç tasarrufu modunu çalıştırabilirsiniz. Ekran parlaklığını azaltmak sarj tasarrufu için uygulanabilecek iyi bir yöntemdir. Bunların dışında çeşitli Android uygulamalar sayesinde enerji kullanımınızı ayarlayabilirsiniz.

Bu programlar sayesinde hangi programın veya aygıtın ne kadar enerji tükettiğini tespit edip devre dışı bırakabilirsiniz.

Sitemizde arama yaparak farklı telefon sorunları hakkında yazılmış makalelerimizi okuyarak bilgi alabilirsiniz. Sormak istediğiniz olursa aşağı kısımdan yorum yazarak sorabilirsiniz, en kısa zamanda cevaplandırmaya çalışırız.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

1 yorumYorum Yap

  • Ben bugüne kadar hep samsung galaxy serisinden S3 ve S4’ü kullandım ve bunlardan pişman değilim ama tek sorunumuz bataryanın hızlı sıfırlanması bataryası biraz dayanıksız ama tek sorunu bu onun haricinde çok iyi bir telefon.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.