Küfür Etmek, Sövmek ,Günah mıdır?

Kimi zaman aşırı öfkelendiğimiz ve küfür edip, sövdüğümüz zamanlar olmuştur. Peki küfür etmek sövmek günah mıdır? Bu gibi zamanlar da önümüze gelen insanlara değişik şekiller de değişik sözler de kötü sözler söylediğimiz olmuştur. İşte bu gibi durumlar da aşırı sinirlenme sonucu insanın karşısındakine veya kişilere sövdüğümüz olmuştur.

NİHAT HATİPOĞLU KÜFÜR ETMEK GÜNAH MI

NİHAT HATİPOĞLU KÜFÜR ETMEK GÜNAH MI

İşte bu gibi durumlar da daha sonraları bu kötü sözler ağırlaşır ve kimi zaman da şeytana uyularak bu kötü sözler küfre yani sapkınlığa dönüşür. Kadın erkek demeden gencinden çocuğuna kadar bu zaman da kimin ağzı açılsa küfürler çıkar dışarıya. Hatta bazen de bu yeni doğan çocuğa bile küfür öğretilecek kadar sapıklaşacak bir hal alır. Peki, bu zaman da bu kadar küfür ediyoruz, bu küfürün günahı yok mudur?

KÜFÜR ETMEK GÜNAH MI

Öbür dünya da küfür etiğimiz insanlara karşı bizi nasıl bir ceza bekliyor. İşte tüm bu sorularınızın cevabını şu an da görmüş olduğunuz makalemiz de bulacak ve siz de küfürden bir şekil de kurtulacaksınız. O zaman ne duruyoruz haydi hemen başlayalım ve sizi bir an önce küfürden kurtulmanın yollarını bulalım. Peki, küfür etmek neden günahtır. Bakın arkadaşlar İslam dini bize insanlara karşı hoş ameller sergilemeyi insanlar ile iyi diyaloglar kurmamızı tembih eder. Yani İslam dini demez ki git bir insan evladına küfret. Hayır, bu tamamen yanlış bir yargıdır.

küfür etmenin insana zararları nelerdir

İslam dini bunu yerine bize insanlar ile güzel konuşmayı güzel diyaloglar kurmayı emreder ve öğütler. Hal böyle olunca umarım hepiniz de küfrün ne kadar büyük bir günah olduğunu anlamışsınızdır. Ve umarım bir daha hiç biriniz küfür etmez bunu yerine hoş sohbetler edersiniz. Peki, küfürden nasıl kurtululabilir.

küfür etmenin zararları nelerdir

Bakın arkadaşlar yukarı da ki cümlelerimiz de de söylediğimiz gibi küfürüm asıl besin maddesi öfkedir eğer siz öfkenizi kontrol ederseniz bilin ki o zaman küfür de etmezsiniz. Öfkenizi nasıl mı kontrol edebilirsiniz. Aslın da bu sorunun cevabı da gayet basittir öfke kontrol etme yollarından biri de sakinleşmek ve ona kadar saymaktır. Bir diğer yol ise öfke esnasın da başka başka şeyler düşünmektedir.

Örneğin, öfkelendiğiniz kişi ile tartışmanız esnasında bir yayla da veya her zaman olmak istediğiniz bir yer de olduğunuzu düşünün ve emin olun ki bir müddet sonra sakinleşeceksinizdir.

Bir önceki makalemiz olan dövme yaptırmak günah mı konusunu okumanızı tavsiye ederiz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.