İphone Ulaşılamama Sorunu

iphone ulaşılamıyor

İphone ulaşılamıyor sorunu neden olur ve nasıl çözülür bilgi verelim. Bu İphone kullanıcılarının bazılarının karşılaştığı nadir sorunlardan biridir. Hatta şebeke yok, servis yok, sim kart yok gibi sorunlar meydana gelebiliyor, bu konu hakkında en aşağıda video paylaştık. Telefonunuzun şebekesi full gözükmesine rağmen sizi arayanlar ulaşılamıyor mesajı alırlar. Bazen sizde arama yapamaz fakat internete girebilirsiniz.

Bu sebebi tam olarak bilinmeyen ve neredeyse bütün İphone modellerinde karşılaşılan bir sorundur. Bu sorunla karşılaşılan telefonlarda sıkıntı uzun sürmediği için çoğu kişi bir şeyler yapma gereği duymaz fakat bu sorunun en iyi çözümü restore etmektir. Restore etmek bir nevi fabrika ayarlarına dönmek gibi bir şeydir.

Fakat restore işleminde telefon tamamen sıfırlanır ve ilk günkü gibi olur. Restore etmek için telefonu kapatıp eliniz Home tuşuna basılıyken Usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Daha sonra İTunes aktif olup bir uyarı verecek o uyarıyı onaylayıp restore tuşuna basın.

Daha sonra eğer varsa güncelleştirmeleri yükleyip yüklememek istediğinizi soracak ve fabrika ayarlarına dönüş yapacak.

iPhone şebeke sorunu Hat Aranıyor, Servis Sim yok hatası

iPhone şebeke sorunu Hat Aranıyor, Servis Sim yok hatası

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.