Tablet Bilgisayarlara Format Nasıl Atılır?

Tablet Bilgisayarlara Format Nasıl Atılır? bu konu hakkında sizlere elimizden geldiğince bilgi vererek yardım etmeye çalışacağız. Tablet kullanımının giderek arttığı günümüzde tablet bilgisayarlara olan teknik destek ihtiyacı da giderek artmıştır. Bu nedenle de bilgi724.com ekibi olarak gerektiği durumlarda tabletinize format atabilmeniz için sizleri bilgilendiriyoruz.

Tabletlere genellikle cihazınızın kilitlenme, virüs bulaşma, yavaşlama ve yine cihazınızı sıfırlamak istediğiniz durumlarda format atmanız gerekmektedir. Bu durumda çok basit olan android tabletlere format atma yöntemini uygulayabilirsiniz.

tablet-bilgisayara-format-nasil-atilir

tablet-bilgisayara-format-nasil-atilir

Bunun için; ‘Menü>Ayarlar>Yedekle ve Sıfırla>Fabrika Verilerine Sıfırla’ yolunu kolay şekilde deneyebilirsiniz. Diğer yandan format atma programlarıyla da rahatça format atılabilmektedir. Ancak, her durumda bu yöntemler işe yarayamayabilmektedir. Böyle durumlarda tabletinizin markasına göre bir yol izlemeniz gerekecektir. İşte markaya göre format atma yöntemleri;

  1. Google Nexus 7 Tablete Format Atma

Bu tabletlerde format atma işlemi fabrika ayarlarına geri döndürme şeklinde yapılmaktadır. Bunun için Ayarlar>Yedekle dedikten sonra Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğine dokunmanız gerekmektedir. Şifre korumalı tabletlerde gelecek alana şifrenizi girdikten sonra Herşeyi Sil seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

  1. Samsung Galaxy Note 10.1 Tablete Format Atma

Tabletinizin ses yükseltme tuşuna basılı tutarken Power tuşuna aynı anda basın. Daha sonra yine tabletinizin sesi azalt tuşuna basılı tutarak Wipe Data / Factory Reset yolunu izleyin. Tekrar Power tuşuna basarak ‘yes’i seçin. Ardından tekrar Power tuşuna basın ve Reboot System Now’ı seçerek tekrar Power’a basın.

  1. Ipad Tabletlere Format Atma

Bu tabletlere de format atma fabrika ayarlarına geri döndürme şeklinde yapılmaktadır. Bunun için ilk önce ipadi tamamen kapatın. Ardından tabletinizin iTunes’i açın. Home tuşuna basılı haldeyken usb kabloyu takın ve bir ekranın çıkmasını bekleyin. Daha sonra gelen ekrandan ‘Recovery Mod’a tıklanarak formatı tamamlayın.

Hangi cihaz olursa olsun hangi tablet format yöntemini kullanırsanız kullanın format işleminden önce verilerinizi yedeklemeyi asla unutmayın.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.