Araç Modiye Çeşitleri Nelerdir?

Modifiye” değiştirmek, kendinize göre yaratmak ve ayarlamak anlamına gelmektedir. Teknik olarak herhangi bir şeyin üzerinde değişiklikler yapmaktır. Bir bakıma orijinalliğin bozulmasıdır. Günümüzde genellikle motorlu araçlar kullanılıyor ve her geçen gün modifiye çeşitleri nelerdir? sorusuna yönelik daha çok fikirler ortaya çıkmaktadır.

Modifiye çeşitleri denildiğinde aklımızda iki çeşit modifiye canlanır. Bunlar günümüzde aracın dış görüntüsünde ve motorunda yapılan değişikliklerdir. En yaygın olanı dış görünümde olan değişikliklerdir. Diğeri ise motorunda yapılan değişikliklerdir. Dış görünüm değişikliklerinin maliyeti daha düşük olduğundan daha çok tercih edilir. Düşük maliyetle çok fazla değişiklik yapılabilir ve güzel bir estetik görünüm sağlanabilir. Araçlara modifiye nasıl yapılır? isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

arac-modifiye-nedir-cesitleri-nelerdir

arac-modifiye-nedir-cesitleri-nelerdir

Modifiye Nasıl Yapılır?

Motorda yapılan değişiklikler ise genelde hız, güç ve yarış severlerin tercihidir. Maliyeti de biraz yüksek olabilir. Örneğin; aracınızın motorunu modifiye edip 150 beygirden 200 beygire çıkarmayı başardınız. Burada iş yalnızca motorun gücünü artırmakla kalmıyor. Motorda güç artışı sağladıysanız aracın güvenliğine bağlı olarak her şeyi düşünmeniz gerekiyor. Fren diskleri, fren balataları ve en önemlisi lastikleri de motor gücüne göre hesaplamanız gerek. Diğer şekilde güvenli bir sürüş sağlayamazsınız. Bu nedenle gücü artırılan araçlara motorun gücüne göre malzemeler takmanız gerekmektedir.

honda modifiye ön kaput tasarım

Bir aracı modifiye etmek zaman ve sabır isteyen bir uğraştır. Aracın modifiyesi sırasında yapılan ufak yanlışlar büyük hüsranlara yol açabilir. Motor gücü artırılan araçlar da genellikle performans lastikleri uygulanır ki yol tutuşu ve frenajı iyi olsun. Bunu önlemek için de modifiyenin her aşamasında titizlikle çalışılmalıdır.

Modifiye Edilmiş Araç Videosu Youtube

Honda nasıl mofiye edilir? Araç modifiye Youtube

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.