Bitkisel Yöntemlerle Metabolizmayı Hızlandırma

Bitkisel Yöntemlerle Metabolizmayı Hızlandırma

Vücudumuz bizim hazinemizdir. Tüm organlarımızın düzenli olarak görevlerini yapabilmesi için, kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahip olması gerekir. Vücuttaki yağ oranını dengede tutmak için, düzenli ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra, tükettiğimiz ürünün faydalarını ve zararlarını bilmeliyiz. Hepimizin oldukça fazla kulağında yer etmiş fakat tıbbi olarak ne olduğunu bir çoğumuzun bilmediği “metabolizma” yaşam süresi boyunca gerçekleşen, kimyasal tepkimelere verilen ortak ad olarak kısaltabiliriz sözlük anlamını. Metabolizmanın hızlı ve düzenli çalışması alınan gıdalarla doğru orantılıdır. Özellikle de bitkiler. Sağlık ve iyi yaşamak için yenilen içilene dikkat edilmesi bu anlamda önem taşımaktadır.

Doğal şifa kaynağı, doğanın insanlara verdiği en güzel hediye, her derde deva bu bitkilerden kısaca biraz bahsedelim. Bitkisel yöntemlerle metabolizmayı hızlandırma faydalarından, daha da bahsetmek lazım ise bir çok neden ve sonuç ilişkisi var. İşte o bitkilerden bazıları ve faydaları.

metabolizmayi-hizlandiran-caylar

metabolizmayi-hizlandiran-caylar

İşte o metabolizmayı hızlandıran çaylar ve bitkiler;

Yeşil çay: Antioksidan etkisi bulunan yeşil çay, yağ yakımına yardımcı olur. İçerdiği kafein ile de metabolizmayı hızlandırır.

Zencefil: Damarların genişlemesine neden olur ve kan dolaşımını artırarak vücut ısısını artırır, metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar.

Tarçın: Vücuttaki insülin oranını dengeler, enerji sağlar ve yağ yakımını hızlandırır.

Mate yaprağı: Tok tutucu özelliğe sahip, mate yaprağı besinlerin kısa sürede sindirimini sağlarız.

Funda yaprağı: idrar söktürür ve vücuttaki ödemi alır. Metabolizmanın daha düzenli çalışmasına neden olur.

Daha bir çok bitki var; biberiye, ısırgan, kekik, acı biber vs…

Metabolizmayı hızlandırma nasıl olur? Sorusuna en doğru yanıt; bitkileri çay gibi demleyip, tüketmek.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.