Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Telefonlarda Numara Engelleme nasıl yapılır? Bu konu hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Pek çok akıllı telefon kullanıcısı gizli numaralardan veya istemediği kişilerin aramasından rahatsız olmakta. Bunu önlemek için kullandığımız akıllı telefonlarımızda bu numaraları engelleme yolu mevcut ancak birçok kullanıcı bunun farkında değil ya da nasıl aktif konuma getirilebileceği konusuna yabancılar. Bizde sizlere bu yazımızda Android ve Iphone cihazlarda istenmeyen numaralar nasıl engellenir? konusundan bahsettik.

akilli-telefonlarda-numara-engelleme

akilli-telefonlarda-numara-engelleme

IPHONE NUMARA ENGELLEME

Siz okurlarımıza ilk öncelikle Iphone’da nasıl numara engelleyebileceğinizi anlatmak istiyorum. Iphone kullanıcıları cihazlarında bulunan iOS işletim sisteminin sunduğu engelleme modu sayesinde bu rahatsız edici durumdan kurtulabilmektedirler. Engelleme modunu aktif edebilmek için yapmanız gereken sadece Ayarlara girin daha sonra telefon sekmesine dokunun, son olarak da engellemeler bölümünde engellemek istediğiniz numaraları ekleyebilirsiniz. Ayrıca burada engellediğiniz numaraların listesini de görmeniz mümkün.

ANDROİD NUMARA ENGELLEME

Gelelim Android’e. Android işletim sistemine sahip bazı cihazlarda yazılımla beraber gelen engelleme modu mevcut. Bu mod her Android işletim sistemli cihazda olmayabilir. Ancak engelleme modunun yazılımla beraber gelen cihazlarda ise modu aktif hale getirmek için Ayarlar-Cihazım-Arama-Arama Reddetme bölümüne girerek engellemek istedikleri numaraları buradan engelleyebilirler. Bu bölümde aynı Iphone’da olduğu gibi engelledikleri numaralarınızın listesini görmeniz mümkün durumda. Bunun yanında yazılımla gelmeyen engelleme modunu aktif yapabilmek için kullanıcıların Google Play’de bulunan TrueCaller uygulamasını indirmeleri gerekmektedir.

Bu uygulama sayesinde istenmeyen, gizli numaralar ya da sıkıcı reklam için arayan numaralar engellenebilir.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.