Facebook’da Grup Nasıl Kurulur?

Dünyanın en fazla kullanıcısına sahip olan ve en fazla kullanımı gerçekleşen sosyal medya platformu Facebook, var olan özelliklerini geliştirerek ve yeni özellikler ekleyerek hala en fazla beğenilen ve kullanımı yapılan sosyal medya platformu liderliğini sürdürüyor diyebilmek mümkündür. Peki Facebook’ta bulunan grupları herkes biliyor. Bu gruplara benzer bir grup sizlerde kurmak istiyor ve istemiş olabilirsiniz. “Facebook’da Grup Nasıl Kurulur?” sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz.

Facebookda-Grup-Nasil-Kurulur

Facebookda-Grup-Nasil-Kurulur

Son derece kolay bir işlem olan grup kurma işlemi için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın ve ana sayfaya gelin. Zaten giriş yaptığınız zaman otomatik olarak ana sayfada olacaksınız. Sonrasında sol kısımda Gruplar yazısına tıklayın. Bu yazıya tıklamanız ile birlikte karşınıza bir sayfa açılacak ve hemen sağ köşede Grup Kur butonunu göreceksiniz. Yeşil renkte olan bu butona tıklamanız gerekmektedir. Butona tıklamanız ile birlikte yeni bir pencere açılacaktır ve bu pencere Grubu ismini belirlemeniz istenecektir. Grubun ismini belirledikten sonra üyelerini belirleyebilecek, grubu herkese açık ya da belli bir kitleye mi açmak istediğinizi belirleyip başarılı bir şekilde grubu kurmuş olacaksınız.

Görüldüğü üzere oldukça basit bir işlem olup, grubu anında kurarak üyelerini de belirleyebilmektesiniz. Bu grup sayesinde amacınıza uygun bir şekilde kullanmanız doğrultusunda büyük artılarını göreceksiniz. Sizde hemen grubunuzu kurarak amacınıza sağlıklı iletişim ortamı olan bu grup ile hayatınızı daha kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.