Galaxy S3 Ekran Kırılması

galaxy s3 ekran kırıldı

Samsung Galaxy S3 ekran kırılmasıyla alakalı sorun yaşayanlar iki gruba ayrılmaktadır. Bir grup ekranlarının sadece dış camının kırıldığını dokunmatiğin çalıştığını ifade ediyor. Diğer grup ise hem dış cam hem de iç cam kırıldı diyor. Bunların her ikisi de garanti kapsamına girmemektedir.

Fakat ekranı kendiniz yaptırdığınızda garanti dışına çıkmış oluyor. Servise biraz daha yüksek ücret verip yaptırdığınızda ise garanti dışına çıkmıyor. Birinci grubun sorunu sadece dış cam gibi görünse de dış cam değişimlerinde büyük oranda içteki dokunmatik ekranda zarar gördüğünden hem dış hem de iç ekran ücreti alıyorlar.

Galaxy S3 ekran

Bu riski üstlenmek istemiyorlar, fakat bazı telefoncular bu riski üstlenebileceklerini ifade ediyorlar. Telefonunuzu servis yaptığında size 550 Tl civarında bir fiyat patlayabiliyor. Bunun sebebi servis kendi orjinal parçalarını kullanmaktadır.

Fakat piyasada yaptırdığınızda fazla kalite farkı olmasada 100 TL civarlarında kar edebilirsiniz. Fakat bence 100-150 TL için telefonunuzu garanti dışına çıkarmayın.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.