Meme Kanserinin Yaygın Belirtileri

Genel olarak meme kanseri göğüs bölgesinde bir yumru oluşumu ile kendini belli etmektedir. Bu şekilde oluşum gösteren tümörün %90 iyi huylu olduğu görünmektedir. Özellikle 35 yaş üstü olan bayanlarda daha sık rastlanmaktadır. Eğer göğsünüzde bir yumru olduğunu anlarsanız sizde doktorunuza panik yapmadan danışarak iyi huylu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Meme kanseri belirtileri tek başına veya birden fazla olarak görülebilmektedir.

Meme Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

meme-kanseri

meme-kanseri

Bayanların evde rutin yapmış olduğu el muayenesi ile bazen timör anlaşılmayabilir. Bunun nedeni ise tümörün henüz çevresindeki dokuları etkilemediğinden ve dikkat çekici bir boyuta ulaşmadığındandır. Bu durumda da bayanların 20 yaşından itibaren her yıl düzenli olarak bir doktora muayene olması gerekmektir. Genellikle meme bölgesinde kalıcı bir yumru kanser belirtisi olabilir. Bu yumrular adet olma döneminde meydana gelmektedir. Adet döneminizin bitmesine rağmen halen göğsünüzdeki yumru geçmez ise tümör olabilir. Ayrıca sık meme ağrısının oluşması meme kanserine bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Bu vaka her ne kadar az rastlansa da düşük bir ihtimal ile kanser riski vardır.

meme-kanseri-belirtileri

meme-kanseri-belirtileri

Diğer belittiler ise, Göğüste meydana gelen herhangi bir şekil bozukluğudur. Şekil bozukluğunun yanı sıra meme ucunda kaşıntı, yanma ve kanla karışık sıvı akıntının gelmesi meme kanseri belirtileri arasındadır. Bunun haricinde sizde bunun gibi belirtileri göğsünüzde fak ederseniz biran önce doktorunuza danışınız.

meme-kanseri-tedavisi

meme-kanseri-tedavisi

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.