WordPress Woocommerce çıkış yaptıktan sonra ana sayfaya yönlendirme

WordPress sitenizde hesaptan çıkış yaptıktan sonra ana sayfaya yönlendirme kodunu paylaşıyoruz. Eklentisiz şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. WordPress alt yapısında kurulu olan Woocommerce e-ticaret sitenizde veya sadece WordPress sitenizde üyelik çıkışı yaptıktan sonra ana sayfaya otomatik yönlendirme nasıl yapılır? bunu konu hakkında bilgi vereceğiz.

Yapacağımız bu işlem eklentisiz olarak sadece ufak bir kod yardımı ile gerçekleşecek. Sitenizde ne kadar eklenti kurulu olursa o kadar yavaşlama olur. Bu yüzden mümkün oldukça kodlarla sitenizde düzenlemeler yapmaya gayret ediniz.

Üye çıkışı yaptıktan sonra ana sayfaya yönlendirme kodu

NOT: Bu işlemi yapmadan önce sitenizde yedek almanızı tavsiye ederim. Her hangi bir sorun olacağından değil fakat yanlış işlem yaparsanız telafisi olması açısından. Kod denendi ve şuan sitemde aktif kullanılmakta.

Sitenizde şuan yüklü olan temanızın functions.php dosyasını bularak açınız. Bu dosyaya FTP aracılığı ile ( wp-content >themes > kullanığınız tema klasörü > functions.php dosyası olarak ulaşabilirsiniz.) Yada, sitenizde Görünüm > tema düzenleyicisi > seçili olan temanız > functions.php dosyasına ulaşarak yapabilirsiniz.

wordpress çıkış yapınca ana sayfaya yönlendirme

Aşağıdaki kodu kopyalayarak ve bir değişiklik yapmadan sayfanın en alt kısmına ekleyiniz.

function logout_redirect_home(){
wp_safe_redirect(home_url());
exit;
}
add_action('wp_logout', 'logout_redirect_home');

Yapamadığınız bir kısım olursa yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.