Akıllı Cep Telefonların Ekran Temizliği

telefon ekran temizliği

Hayatımızın önemli ihtiyaçları arasında gelen akıllı cep telefonlarının temizliğine sizce yeteri kadar özen gösteriyor muyuz? Özellikle akıllı telefonların sahip oldukları büyük ekranlar sürekli parmak izleriyle ve lekelerle kirlenmektedirler. Bu lekeler hem telefonunuzun ekranında kötü bir görüntü oluşturmakta hem de sağlığınız için risk unsuru oluşturmaktadır.

Cep telefonlarımızın temizliğine başlamadan önce ilk olarak malzemelerimizi hazırlamalıyız. Temizlik işlemi için mikrofiber bir temizlik bezi ve temizlik jeli işimizi görecektir. Temizlik jeli yerine saf suda kullanabiliriz. İlk olarak mikrofiber bez ile akıllı telefonunuzun ekranını içten dışa doğru dairesel hareketlerle silmelisiniz.

Ardından telefonun ekranına birkaç damla su veya temizlik jeli damlatınız ve mikrofiber bez ile aynı şekilde içten dışa doğru siliniz. Bu işlemleri yaparken mikrofiber bezin bir kısmını sürekli olarak kuru şekilde tutunuz. İkinci silme işlemi de bittikten sonra son olarak bezin kuru tarafını kullanarak ekranı kurutunuz.

Bu davranışı alışkanlık haline getirdiğinizde gün içinde akıllı telefonunuzun sürekli olarak temiz bir ekrana sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Sitemizde arama yaparak diğer telefon yazılarına göz atabilirsiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.