Günümüzde Teknolojinin Önemi ve Yeri

Teknolojinin günümüzde yeri ve önemi hakkında değerlendirmeler yapalım. İnsanlarının ihtiyaç ihtiyaç olarak benimsediği hatta firma üreticilerinin ürettiği teknik cihazların insanlara ihtiyaç olarak empoze ettiği bir yaşam biçimidir. İnsanoğlunun doğadaki maddeleri uğruna tüketerek ilerlemekte olduğu teknoloji alanının sonu yok gibi görünse de birçok insan tarafından da sona yaklaşıldığı düşünülmektedir.

Teknolojinin Önemi

Teknolojinin önemi

Teknolojinin ihtiyaç olarak benimsetildiği dünya sisteminde ne kadar ihtiyaç olduğu elbet tartışılır. Dünyanın her yerinde kuşkusuz ki medeniyet diye aksedilen teknolojiden yoksun olarak yaşamakta bulunun insanlar mevcut olmakta. Düşünün; dünyadan haberdar olduğumuz bizim için belki de sıradan olan televizyon, çağımızın en büyük iletişim cihazı cep telefonları, gençlerin olmazsa olmazı internetleri vb. birçok teknolojik cihazlar ve sistemlerden yoksun yaşayan milyarlarca insan var yeryüzünde yaşamakta olan.

Durum böyleyken teknolojinin ihtiyaç olup olmadığı hali ile tartışılmakta. İnsanoğlunun teknolojiyi ileri taşımak için dünyada ki doğal kaynakları ne derece tükettiğinin ve tüketeceğinin cevabı ise günümüzde tahmin edilememektedir.

İnsanların ortak görüşü ise teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesi yarın öbür gün yaşamak için doğal kaynakların tükeneceği yönündedir.

Firmaların ellerindeki teknolojiyi aşama aşama geliştirip piyasaya sürmesi bunun en büyük sebeplerinden birisi olacaktır. Örneğin, üretilen bir ürünün özellikleri günümüzün değimiyle bir tık daha ileri taşınıp tekrar bizlere sunulmakta.

Strateji mi, ihtiyaç mı, yoksa doyumsuzluk mu? Sanırım bu gerçeklerin farkına varıldığında bazı şeylerin sonuna gelmiş olacağız.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.