Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Akıllı telefonlar ve teknolojiler her geçen gün, daha da güçlendirilmiş donanımlar ile kullanıcılara sunuluyor. Ancak bu gelişmelere rağmen bataryalar için aynı şeyi söylemek pek uygun olmuyor. Modeli ne olursa olsun hemen her akıllı cep telefonlarının şarjı genelde ancak bir günü kurtarıyor. Özellikle android telefonlardaki uygulama ve oyun yoğunluğu sebebiyle, şarjın bir gün bile dayanması mucize.

Şarj bitebilir normal kabul edelim, peki hızlı şekilde nasıl geri doldurulacak. Hemen her kullanıcının android telefonlar nasıl daha hızlı şarj edilir, sorusuna cevap aradığını biliyoruz. Telefon sorunları hakkında detaylı bilgi almak için makalemizi okumanızı öneririz.

Kullanıcıların bu konudaki meraklarını gidermek ve bazı önerilerde bulunmak gereklidir. Android telefonları daha hızlı şarj etme yöntemleri için verilecek olan bilgiler oldukça yararlı olacaktır.

ANDOİD TELEFON HIZLI ŞARJ ETME

Hem pilin fiziksel ömrü, hem de doğru şekilde doldurulması için kutu içerisinden çıkan ve doğrudan prize takılan şarj aletini kullanmak, en yararlı hızlı şarj yöntemidir. USB şarjı daha yavaş şekilde dolum yapmaktadır. Şarj olan telefonun uçuş modunun mutlaka aktif olması gerekir. Bu sayede gereksiz mesajlar ve çağrıların enerji kaybına yol açmaması sağlanmış olur. Hızlı şarjı etkileyen bir diğer etken ise bağlantı seçenekleridir.

GPS, Wi-Fi, NFC gibi özelliklerin kapalı şekilde tutulması hem daha hızlı şarj olması, hem de daha yavaş pil tüketilmesi anlamına gelir. Eğer bu bağlantı hücrelerini kapatamıyor, mesaj ya da çağrı beklediğiniz için uçuş moduna geçemiyorsanız, cihazı sürekli kontrol etmekten kaçının. Telefona her dokunduğunuzda ekran aktifleşecek ve enerji tüketimini arttıracaktır.

ANDOİD TELEFON HIZLI ŞARJ ETME

ANDOİD TELEFON HIZLI ŞARJ ETME

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.