Twitter’da Tweet Gizleme Nasıl Yapılır?

Twitter’da Tweet Gizleme Nasıl Yapılır?

Günümüzde sosyal medya dünyası gitgide gelişmekte, yaygınlaşmakta ve neredeyse herkesin kullandığı aktif bir platform olmaktadır. Facebook, Twitter ve Instagram gibi daha birçok sosyal medyanın günümüzde yaygın olarak kullanıldığı bir gerçektir. peki, bu sosyal medyalarda bilinmeyen ayarları, istediğimiz durumları nasıl gerçekleştireceğiz? Örneğin Twitter‘da atmış olduğumuz tweetleri gizleyebilme özelliğini birçok kişi bilmemektedir.

Atmış olduğunuz tweetleri takipçilerinizin dışında hiçbir kimsenin görmesini istemiyorsanız, sizi takip etmek isteyenleri bizzat kendiniz onaylayıp reddetmek istiyorsanız bu ayarı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Twitter’da tweet gizlemek için öncelikle ‘Ayarlar’ kısmına giriniz. Bu kısıma girdikten sonra Sol kısımda bulunan menüden ‘Güvenlik ve Gizlilik’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında karşınıza çıkan sayfada bulunan ‘Tweet Gizliliği’ seçeneğine gelin. Sonrasında karşınıza çıkan sayfada bulunan ‘Tweet Gizliliği‘nin hemen yanında ki onay butonuna tıklayarak tik işaretini koyup hemen aşağıdan ‘Değişiklikleri Kaydet’ butonuna basmalısınız.

twitterda-tweet-gizleme-nasil-yapilir

twitterda-tweet-gizleme-nasil-yapilir

Sizden değişikliklerin kaydedilmesi için hesabınızın şifresini girmenizi isteyecektir. Hesap şifrenizi de girdikten sonra tweetlerinizi başarılı bir şekilde gizlemiş olacak, sizi takip etmek isteyenleri isterseniz onaylayıp isterseniz reddedebileceksiniz. Böylelikle her önüne gelen kişi sizi takip edemeyecek, kendi isteğiniz doğrultusunda takipçilerinizi seçebileceksiniz. Bu özelliği etkinleştirerek mevcut takipçilerinizi etkilemeyeceğinizi de unutmamalısınız.

Ancak atmış olduğunuz tüm tweetler bu özelliği aktif ettikten sonra takipçilerinizden başka hiç kimseye görünmeyecektir. Sizde bu özelliği anlatmış olduğumuz gibi kolaylıkla aktif ederek tweetlerinizi gizleyerek, hesabınızı korumaya alabilirsiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.