En Gözde Google Chrome Eklentileri

google chrome

Bu yazımızda sizlere Google Chrome uygulama mağazasında yer alan yüzlerce eklentiden işinize en fazla yarayacak eklentileri açıklamaya çalışacağız. İşinizi daha da kolaylaştırmak için eklentileri konularına göre kategoriler halinde listeledik.

Güvenlik ve Gizlilik ile İlgili Eklentiler

Chrome güvenlik eklentileri ile gizlilik eklentileri arasında en çok kullanılanları aşağıda belirttik.

Adblock

Google Chrome eklentileri arasında en popüler uygulamalardan biri olan Adblock eklentisi dünya çapında 40 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Adblock ile istemediğiniz reklamları tarayıcınızdan uzaklaştırabiliyorsunuz.

Disconnect

Popular Science dergisinin en iyi 100 yenilik arasına soktuğu Disconnect eklentisi verilerinizi saklama ve gizliliğini koruma konusunda size yardımcı oluyor. Çalıntı çerez kullanarak kişisel hesaplara sızan internet korsanlarına karşı size etkili bir koruma sunuyor. Bunun yanında bağlanma hızınızı da % 27 oranında artıran bu güzel uygulama ile verileriniz hırsızlara karşı artık çok daha güvende.

Hola

İşte çok işinize yarayacak bir Google Chrome eklentisi daha. Hola ile Türkiye’ de erişim yasağı olan sitelere rahatlıkla giriş yapabiliyorsunuz.

Haber Eklentileri

Feedly

Kullanıcı dostu ara yüzü ve kolay okunabilen haber akışı ile bu konuda bir sürü uygulama olmasına rağmen Feedly halen insanların en çok kullandıkları haber eklentilerinden biri olmaya devam ediyor.

Eğlence ile İlgili Eklentiler

Streamus

Streamus özellikle Youtube severlerin hoşlanacağı bir uygulama. Youtube kullanıcılarına birçok farklı seçenek sunan uygulama eklenti sayesinde arka planda Youtube videolarını oynatabilir, arzu ettiğiniz tüm müzikleri ilgili siteyi dolaşmanıza gerek olmadan dinleyebilirsiniz. Streamus eklentisinin kullanıcılara sunmuş olduğu bir başka seçenek ise eklentiyi bir medya oynatıcısı gibi kullanabilmeniz.

Turn Off The Lights

Adından da anlaşılacağı üzere Turn Off The Lights uygulaması internet üzerinden bir video izlerken arka plandaki obje ve ışıklardan rahatsız olanlar için düşünülmüş oldukça işlevsel bir uygulama. Eklenti ile izlediğiniz video haricinde arka planda yer alan tüm ögeleri karartarak daha iyi bir izleme deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

Panic Button

Panic Button eklentisi ile aniden odaya giren bir kişiden görünmesini istemediğiniz sekmelerinizi saklamayı başarabiliyorsunuz. Kullanımı son derece pratik olan uygulama ile tek bir tık ile sekmelerinizi saklayabiliyorsunuz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.