Bilgisayarı Kablosuz Modem Olarak Kullanma

Hayatın vazgeçilmezi haline gelen internet, artık hemen her evde bulunmakta. Sayısal olarak milyonlar ile ifade edilen bağlantıları, ekstra bir masrafa girmeden evin içerisinde paylaşmanız ve bilgisayarı modem olarak kullanma artık hayal değil. Gelişen teknolojiler ile yeni bilgisayarların hemen hepsi, kablosuz teknolojiler ile donanmış şekilde satılıyor.

Bu sayede kablosuz modemlerin yüksek fiyatlarından kurtularak kablolu olarak çalışır durumdaki modeminizi, bilgisayarınız ile evinizin içerisine dağıtabilirsiniz.

bilgisayar kablosuz modem olarak nasıl kullanılır

Bu işlem için Connectify isimli program bilgisayar kablosuz modem olarak nasıl kullanılır, sorusuna cevap olacaktır. Uygulamayı Wi-Fi donanımlı bir bilgisayara, internetten indirerek işleme başlıyoruz. Kurulum sırasında sıradan uygulama kurulum bilgileri ve sözleşme kabulü için bilgiler isteyecek.

Daha sonra kurulumun tamamlanması için yeniden başlatma gerekiyor. Uygulama bunu hemen yapabilir. Artık uygulama çalışmaya hazır durumda. Açılan arayüzde, internet to share; bilgisayarınıza bağlı olan kablolu modemin adı yazacak. İsterseniz başka bir modemde seçebilme imkanınız bulunuyor. Hotspot name; paylaştığınız Wi-Fi’ın adını girebilirsiniz.

Bu sayede ev içerisindeki kullanıcılar bu isim ile ağı bulabilirler. Ve tabi ki password; paylaşılan kablosuz ağ için parola atayabilirsiniz. Bu ayarlamalardan sonra start butonuna basarak, sistemi aktif hale getirebilirsiniz.

Bilinenin aksine, kablolu modem ile aldığınız ADSL ne kadar hızlı ise paylaştığınız internette o kadar hızlı olacak, herhangi bir yavaşlama söz konusu olmayacaktır. Denemek için hız testleri yapabilirsiniz.

Bilgisayar Kablosuz Modem Olarak Nasıl Kullanılır Youtube Videosu

Bilgisayar Kablosuz Modem Olarak Nasıl Kullanılır Youtube Videosu

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.