Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Otobüslerde, metrolarda, yollarda, cafelerde bağımlısı haline geldiğimiz sosyal medya platformları kullanıcılarına zaman zaman yaptıkları çeşitli yenililik ve güncellemeler ile kullanıcıların görüşlerine sunuyorlar. Kimi zaman bu yenilikler ve güncellemeler kullanışlı açımızdan hoşumuza gidiyor. Ancak zaman zaman bu yenilik ve güncellemeler kullanıcılarını çıldırtacak ve zor duruma sokacak (whatsapp mavi tik) duruma gelebiliyor. Bu yeniliklerden biri olan Facebook‘un yeni güncellemesi ile gelen Facebook Otomatik Video Oynatma bazı kullanıcılarını çıldırtabilecek duruma getirebiliyor.

Facebook kullanıcıları için başlayan yeni otomatik video oynatma özelliğinin asıl sürülme nedeni reklam videoları arasında geçiş yaparak facebook için ek gelir oluşturmak adı ile yapılmıştır. Fakat Facebook bu yeni gelen otomatik video oynatma özelliğinin kullanıcıları için kafa karışıklığına neden olduğu ortaya çıkmış.

Facebook, otomatik video oynatma özelliği ile kullanıcılarına videoların daha faydalı olabileceğini düşünmüş. Fakat mobil ve kotalı internet kullanıcıları için otomatik video oynatma özelliği iyi sonuçlar çıkarmayacağı kesin.

Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapanır?

Facebook, yeni güncellemesi ile gelen otomatik video oynatma özelliğini kapatmak içim Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta yer alan ok işaretine tıklayıp ayarlara giriş yapmanız gerekli. Otomatik video oynatma özelliğini kapatmada bir sonraki adım sol tarafta yer alan videolara tıklamanız gerekli. Açılan video ayarları menüsünden videoları otomatik oynat özelliğini kapalı hale getirmeniz gereklidir.

facebook-otomatik-video-oynatma

facebook-otomatik-video-oynatma

Aynı sorunu mobil kullanıcılar yaşadığından dolayı aynı işlemleri telefon üzerinden yapmanız yeterek otomatik video oynatma özelliğini kapatarak sorunu çözebilirsiniz. Facebook’da engelleme nasıl yapılır? isimli makalemiz için bağlantıya gidiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.