Twitter’da Nasıl Direkt Özel Mesaj Atılır

Ülkemizde ve dünyada en yoğun olarak kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, her geçen gün yeni bir gelişme ve özellik ile kullanıcılarına farklı sosyal medya platformu deneyimi yaşama imkânı sunmaktadır.

Favorilere ekleme, retweet etme ve cevaplama gibi daha birçok özelliği ile birçok kullanıcının vazgeçemediği bir durum olan Twitter, çoğu sosyal medya platformundan çok farklı bir sosyal paylaşım deneyimi yaşatmaktadır. Twitter’da mevcut olan “Direkt Mesaj” kısaltması ile “DM” özelliği birçok kullanıcının duyduğu ama bazı twitter kullanıcılarının bu özelliği nasıl kullanacağını bilmediği bir özelliktir. Direkt Mesaj özelliğini twitter’da takip ettiğiniz kişinin sizi takip etmesi ile kullanabileceğiniz bir özellik olduğunu öncelikle bilmelisiniz. Takip ettiğiniz ve sizin takip etmiş olduğunuz kişinin sizi takip etmesi ile kullanabileceğiniz bu özelliği, twitter’da basit ve hızlı bir şekilde kullanmanız mümkündür.

twitter-ozel-mesaj-drekt-dm-nasil-atilir

twitter-ozel-mesaj-drekt-dm-nasil-atilir

Twitter  Direkt Mesaj ( DM ) Atma

Öncelikle anasayfa da ki yukarıda bulunan butonlardan birinde “Mesajlar” yazısını göreceksiniz. Bu butona tıklamanız ile birlikte karşınıza çıkan sayfadan “Yeni mesaj oluştur” seçeneğine tıklayarak kime mesaj göndermek istediğinizi belirterek mesajınızı girip gönderebilirsiniz. Ayrıca bu özelliği mesaj göndermek istediğiniz kişinin profiline girip, Ayarlar butonu olan çark simgesine tıklayarak “Direkt Mesaj Gönder” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Aynı şekilde yine farklı yoldan bu kişiye direkt mesaj göndermiş olacaksınız.

Direkt Mesaj, diğer kullanıcıların mesajınızı göremeyeceği sadece iki kişinin arasında yapılan bir mesajlaşma yöntemidir.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.