Facebook’ta Engelleme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Engelleme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan ve en aktif bir şekilde kullanımı yapılan Facebook‘ da, keyfinizi kaçıracak hesaplardan, kişilerden kurtulmanız mümkündür. Bir sosyal medya platformu hoşlanmadığınız ve rahatsız olduğunuz kişilerle maalesef eğlenceli olmamaktadır. Bu sebepledir ki Facebook‘ da Kişi, Hesap Engelleme işlemi etkisini çok iyi göstermektedir.

Facebook’da Engelleme işlemini yapabilmek için öncelikle engellemek istediğiniz kişinin ve kullanıcının hesabına girin. Sonrasında bu hesaptayken göreceğiniz “Arkadaşlar” butonu ve “Mesaj” butonunun yanında bulunan Ayarlar simgesine tıklayın. Tıkladığınız da karşınıza çıkan butonlardan birinde Şikayet et / Engelle butonuna tıklayın. Sonrasında çıkan sayfada bulunan seçeneklerden “Engelle” kısmını seçerek Onayla butonuna tıklamalısınız. Bu adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz ile birlikte kullanıcıyı engellemiş olacak, size ulaşmasını ve iletişim kurmasını imkansız kılacaksınız.

facebookta-engelleme-nasil-yapilir

facebookta-engelleme-nasil-yapilir

Facebook’da Engelleme işlemi bir kullanıcıyı engellemek için yapılan oldukça kolay bir işlemdir. Hızlı bir şekilde işlemi yaparak büyük derecede olumlu artısını görecek, bir sosyal medya platformunun olmazsa olmaz özelliğinin bu olduğunu anlayacaksınız. Sonrasında engellediğiniz kişilerin engelini kaldırmak isterseniz bunun içinde Facebook Genel Ayarlar kısmına girmelisiniz. Sonrasında açılan sayfadan “Engelleme” seçeneğine tıklayın. Ve burada engellediğiniz, daha önce engelleyip şuan engelini kaldırmak istediğiniz kişileri göreceksiniz. Bu kişilerden kimin engellemesini kaldırmak istiyorsanız Engellemeyi kaldır seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Facebook’un sunmuş olduğu bu özellikler ile sizde sosyal medya deneyiminizi daha kaliteli, istediğiniz gibi ve keyifli hale çevirebilir; arkadaşlarınız ve diğer tüm sosyal medya dostlarınız ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.