Galaxy S3 Kapanıp Açılmama Sorunu

galaxy s4 kapanınca açılmıyor

Galaxy S3 kapanıp açılmama sorunu neden olur? bu konu hakkında bilgilendirme yapacağız. Bu sorun genelde telefon alındıktan sonra ilk 200 gün içinde olmaktadır. Telefon aniden kapanmakta ve açılmamaktadır.

Bu sorun Galaxy S3 yazılımı olan firmware’den kaynaklanmaktadır. Yazılım anakartı kullanılamaz hale getirmektedir. Samsung firması bu hatanın kendi yazılımlarından kaynaklandığını kabul etmese de telefonun her türlü tamirini yapıp anakartını değiştirmektedir.

Telefonunuz böyle bir sorunla karşılaştığında telefonunuzun yazılımı ne olursa olsun başka rom yüklü olsa bile Samsung servisine gidip yaptırabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için alabileceğiniz bir önlem bulunmaktadır. Bu da telefonunuzun sürümünü 4.1.2 e yükseltmeniz olacaktır.

samsung-s3-kapanıp-açılmıyor

Samsung çıkardığı 4.1.2 sürümünde bu sorunun çözümünü bulmuştur. Daha önceki sürümlerin anakartla uyumsuz olmasından veya anakartı gereksiz zorlamaları ve çakışık işlemlerinden dolayı anakart dayanamayıp kendini yakmaktadır.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

1 yorumYorum Yap

  • Samsung galaxy S3 telefonunu kullanıyorum pişman değilim ama biraz eski telefon olduğundan tabi açılıp kapanma sorunu yaşıyorum telefoncuya göstermeyi düşünüyorum çünkü kendimin yapabileceği bişey yok.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.