Unutkanlığa İyi Gelen Yiyecekler

unutkanliga-iyi-gelen-yiyecekler

Unutkanlık diye tabir ettiğimiz rahatsızlık genel olarak yaşlılardan görülmektedir. Yalnız çağımızda bilgisayarın ve telefonların çok kullanılmasıyla gençlerinde çok fazla unutkanlık yaşadığını görüyoruz. Unutkanlığı azaltmak için ilk olarak uyku düzenini sağlamalısınız. Bunun haricinde size tavsiye edeceğimiz bu unutkanlığa iyi gelen yiyecekleri bolca tüketiniz.

unutkanliga-iyi-gelen-yiyecekler

unutkanliga-iyi-gelen-yiyecekler

Unutkanlığa İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Yaban mersini: Yapılan bazı araştırmalara göre Yaban mersini oksidatif stres i önlediğini ve yaşa bağlı unutkanlığı geciktirdiği belirtilmiştir. Yaban mersininin uzun süre yenmesinde öğrenmeye karşı ve diğer becerilerin artması yönünde sonuçlar ortaya çıkmıştır.

Ceviz: Kuruyemiş diye adlandırılan ceviz omega 3 özelliğiyle bilinmektedir. Alzheimer(bunama) hastalığına karşıda çok iyi gelmektedir. Günlük olarak tüketimde güçlü bir hafızaya sahip olabilir ve unutkanlığınızı azaltabilirsiniz.

Kuru üzüm: Kuru üzüm hafızaya çok iyi gelen besinlerin başında gelir. Tadı pek hoşumuza gitmeyebilir ama zihni güçlendirmek için birebir yiyeceklerdendir.

Ciğer: Beyindeki sinir hücrelerini güçlendirerek bunamayı azaltarak unutkanlıklardan kurtulmanızı sağlar.

Kepekli Tahıllar: Beyindeki kan akışını hızlandırmak için yulaf ezmesi, tam tahıllı ekmekler ve kahverengi pirinç benzeri tahılları kullanarak damar tıkanıklığı gibi sorunların giderilmesinde yardımcı olacaktır. Soframızdaki beyaz ekmek yerine buğday ekmeğini kullanarak güçlü bir hafızaya sahip olabilirsiniz.

Yeşil çay: Antioksidan özelliğiyle bilinen yeşil çay konsantrasyonu arttırarak ruh haline iyi gelir ve unutkanlığı azaltır. Ayrıca yeşil çayı taze içerek diğer organların korunmasında da faydasını göreceksiniz. Ayrıca yeşil çayın rahatlatıcı ve sinirlere iyi gelen bir özelliği vardır.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.