Ceviz Ağacı Kaç Kilo Meyve Verir?

ceviz ağacı kaç kilo verir

Ceviz ağaçlarının bir dönemde ortalama kaç kilo ceviz vereceği konusunda sürekli bir kafa karışıklığı bulunmaktadır. Kimi kişiler ceviz ağaçlarının çok yüksek miktarda ürün elde ettiğinden bahsederken kimileri çok daha düşük değerler ileri sürmektedirler.

Dünya ceviz yetiştiriciliğinde elde edilen istatistiklere göre verimli bir ceviz ağacının kaç kilo ceviz verdiğine değinmek istiyoruz. Dünya ceviz yetiştiricilerinin yaptıkları araştırmalar sonucunda tam verimli 12-15 adet ceviz ağacından 500-750 kilo elde edildiği ifade edilmektedir. Yani ortalama olarak her ceviz ağacı 45-65 kilo arasında ürün vermektedir.

Ceviz Ağacı Kaç Yılda Ürün Verir?

Bir ceviz ağacı dikildikten sonra 4. yılından itibaren ürün vermeye başlamaktadır. İlk dönemlerde az miktarda ceviz verse de ilerleyen senelerde daha fazla olmaktadır. Ceviz ağacı yetiştirme hakkında yazılan makalemizi ve ceviz ağacı hastalıkları konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu yazılarımız daha detaylı olarak konular ele alınarak yazılmıştır.

Ayrıca site içerisinde arama yaparak diğer ağaç türleri hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Sorularınız olursa bizlere yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.