Mısır Piramitleri Hakkında Bilgiler

Mısır Piramitleri Hakkında söylenecek bir çok teori ve bilgiler var, bunlardan en önemli olanlarını anlatmaya çalışacağız. Mısır’da yer alan ve yüzyıllar önce piramit şeklinde inşa edilen bu yapılar, bilim adamlarının yıllardan beri üzerinde çalıştıkları Mısır Piramitlerinin sırrı hakkında bilgi kısaca verilecektir. Piramitlerin içi basamaklı bir şekilde inşa edilmiş, yapımında çalışan işçiler piramitlerin sırrını bildikleri için yapılar tamamlandıktan sonra öldürülmüştürler. Ayrıca Mısır Piramitleri Dünyanın Yedi Harikası arasındadır.

misir-pramitleri

misir-pramitleri

Mısır Piramitlerinin Özellikleri

1- Piramitler 20 ton taşlardan inşa edilmiş ve bu taşlar yüzlerce kilometre uzaklardan getirilmiş ancak nasıl getirildiği hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

2- Piramit hangi kişi için yapıldıysa piramidin odasına yılda sadece 2 kez güneş girmektedir bu doğduğu ve tahta çıktığı yılları temsil ediyor.

3- Odalarda bulunan mumyalarda radyoaktif madde saptanmış ve odaya ilk giren 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

4- Piramit odalarında radar, sound gibi cihazlar çalışmamaktadır.

5- Kirli bir suyu piramitlerin içerisinde birkaç gün bekletirseniz su arıtılmış hale gelir. Aynı zamanda bir sütü kısa zaman sonra yoğurt halinde bulursunuz.

6- Bitkiler piramit odalarında daha çabuk büyürler.

7- Piramitlerin içerisinde 5 hafta bekletilen bir su, yüz losyonu olarak kullanılabilir duruma gelir.

8- Atıklar piramitlerin içinde kokusuz şekilde mumyalaşmaya başlar.

9- İnsanlarda kesik, yanık vb. yaralar piramitlerin içerisinde daha hızlı iyileşir.

10- Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu bilinmemekte ve bazı bilim adamları bu odalarda kayboldular ya da aynı yerde dönüp durdular ancak içlerini göremediler.

11- Odalar yazın soğuk kışın ise sıcaktır.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.