Gizli Numara Nedir? Gizli Gelen Çağrılar Nasıl Engellenir?

Telefonlarınızda zaman zaman gizli numaradan çağrılar gelebilir. Bizde sizlere bu yazımız da gizli numaradan gelen çağrılar nasıl engellenir? anlatacağız. Ayrıca engeli kaldırma ve çağrıları kabul etme nasıl olur bilgilendireceğiz. Gizli numaradan gelen çağrılar da gizli numara sahibinin telefon numarası ve ad soyad gibi bilgileri gözükmemektedir.

Telefon ayarlarından telefonunuzu gizli numara aktif haline getirerek karşıdaki kişinin sizin telefon numaranız gibi sizin açınızdan önemli bilgilere ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Zaman zaman arkadaşlarınızdan veya ailenizden çeşitli şakalar amacıyla gizli numaradan çağrılar alabilirsiniz. Bu çağrıların arkadaşlarınızdan veya ailenizden gelmesi hakkında sorunlar olmayabilir ancak tanımadığınız kişiler tarafından gizli numaradan yapılan çağrılar sizi rahatsız edebilirler. Veya farklı bir konu için gizli den aranabilirsiniz.

Gizli Numaradan Gelen Çağrıları Engelleme ve Engeli Kaldırma

Bu yazımızda sizlere tanımadığınız kişilerden veya sizi rahatsız eden kişiler için gizli numaradan gelen çağrıları Turkcell, Vodafone  ve Türk Telekom için engellemeyi göstereceğiz. Umarım bu engelleme ile size rahatsızlık veren kişilerin önüne geçmiş olursunuz.

VODAFONE-GIZLI-CAGRILARI-ENGELLEME-VE-KALDIRMA

VODAFONE Gizli Numara Engelleme

Vodafone operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için : GIZLI AC yazıp 7046’ya gönderebilirsiniz.

Vodafone operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya gönderebilirsiniz.

turkcell-GIZLI-CAGRILARI-ENGELLEME-VE-KALDIRMA

TURKCELL Gizli Numara Engelleme

Turkcell operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için : Arama bölümünde 253# kodunu tuşlayıp servisten yararlanabilirsiniz.

Turkcell operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için : Arama bölümünde *253# kodunu tuşlayıp servisten yararlanabilirsiniz. Bu şekilde arama gelebilecektir.

turk-telekom-GIZLI-CAGRILARI-ENGELLEME-VE-KALDIRMA

TÜRK TELEKOM Gizli Numara Engelleme

Türk Telekom operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için : Arama bölümünde *253# kodunu tuşlayıp servisten yararlanabilirsiniz.

Türk Telekom operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için : Arama bölümünde *253# kodunu tuşlayıp servisten yararlanabilirsiniz. Bu şekilde arama gelebilecektir.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.