İnfrared Isıtıcı Nedir? Alınır mı? Zararlı mı?

İnfrared Isıtıcı Nedir? Kış aylarında dilediğiniz gibi rahat bir yaşam sürmek istiyorsanız infrared ısıtıcı alabilirsiniz. Alacağınız bu ısıtıcı sayesinde gerçekten yaşantınızın daha güzel bir hal aldığını fark edeceksiniz. Kombi, Soba, Klima gibi ısıtıcılara kafa tutan bu ısıtıcılar bulunduğu odanın büyüklüğüne göre yeterli ısıyı sağlayabiliyor. UFO ülkemizde en çok satılan İnfrared ısıtıcılardandır.

İnfrared Isıtıcı Nedir

Daha ucuz ve yan ürünleri olarak bilinen İnfrared ısıtıcıların sağlık açısından daha zararlı olduğu söylenmektedir. Birçok iş yerinde kalorifer vb. ısıtıcılardan yeterli fayda sağlanamadığı için bu ısıtıcı kullanılmaya devam ediyor. Elektrikten aldığı enerjiyle kısa sürede ısınarak odanın ısısını da arttırmaktadır. Eğer bulunduğunuz oda çok büyükse ısıtıcıyı bulunduğunuz noktaya yakın tutabilirsiniz.

İnfrared Isıtıcı Kullanırsam Elektrik Faturam Artar mı?

Elbette ısıtıcı kullandığınızda elektrik faturanızın arttığını göreceksiniz. Bu ısıtıcıların en güzel yanı açılır kapanır özelliği ya da düşük ayarda çalıştırılabilir olmasıdır. Eğer bulunduğunuz oda ufaksa ya da “Odayı çok fazla ısıtmasına gerek yoksa sadece soğuk havayı kırsın yeter” derseniz bu ısıtıcı sizin için ideal olabilir. İnfrared ısıtıcı günde 2-3 saat olmak üzere 1 ay boyunca çalıştırdığınızda elektrik faturanıza 150 TL ile 250 TL arasında bir tutar yansıyacaktır.

Bu yüzden İnfrared ısıtıcı herhangi bir tasarruf sağlamasa da zarar uğrayacağınız bir faturada yansıtmamakta ve tercih edilebilir. Bu ısıtıcılar özellikle doğal ve benzeri ısıtma sistemleri bulunmayan evlerde, ara sıra bulunduğunuz ve sadece belli zamanlarda ısınma ihtiyacınızı karşıladığınız yerlerde kullanılmak üzere pratik ve zahmetsiz bir ısıtma sistemidir.

İnfrared Isıtıcı Zararlı mı

İnfrared Isıtıcı Zararlı mı?

Tüm teknolojik sistemlerde belli başlı zararlar olduğu gibi İnfrared ısıtıcılarında bir takım zararları bulunmaktadır. Bunların en önemlisi radyasyon oranının yüksek olmasıdır. Bu sebeble bu ısıtıcının karşısına geçerek ısınmak yoğun radyasyona kalmanıza neden olacağından, karşısında kalmayacağınız şekilde oda ısısına göre ayarlamalısınız.

İnfrared Isıtıcı Alınır mı?

Elektrik ile çalışmakta olan infrared ısıtıcı, evinizi ısıtmanızın en kolay yolu olacaktır. Ses çıkarmayan, koku yaymayan, tehlikesi olmayan bu ürünü evinizde çocuğunuz var iken bile rahatlıkla, güven içinde kullanabilirsiniz. Evinizin bazı bölümleri, diğer odaların ısısı ile aynı derecede olmuyorsa ve bu durumdan dolayı evin diğer odalarında kalmakta olan aile fertleri şikayet ediyor ise aile fertlerinin bu şikayetini önleyecek olan bir ürün alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ısıtıcı bu konuda size büyük oranda yardımcı olacaktır.

İnfrared Isıtıcı alınır mı

Alacağınız bu ısıtıcı ile dilediğiniz gibi odanızı istediğiniz ısıya getirebilirsiniz. Bazı evlerde, apartmanın mimarisi gereği odalar soğuk olabiliyor. Giriş kat olduğu için, alt daire olmadığı için, zemin daha soğuk olabiliyor ya da tam tersi en üst kat olduğu için üst katta bir daire, dairenin sıcaklığı olmadığı için ev daha soğuk olabiliyor.

Bunun yanı sıra birde evin dışarıya gelen duvarlarından bir hayli soğuk gelebiliyor. İnfrared ısıtıcı bu gibi durumlarda size yardımcı oluyor ve keyfinize keyif katacak olan bir yaşam sürmenizi sağlıyor.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.