iPhone ve iPad Çalınmadan Önce Yapılması Gereken Ayarlar

Günümüzde Apple marka cihazlara oldukça rağbet olmakta. Özellikle iPhone ve iPad en çok tercih edilen ürünler sıralamasında daima ön sıradalar. Haliyle bu özellikleri de onların çalınması veya ortadan kaybolması için en önemli sebepler olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle okullar da, hastaneler de, stadyumlar da, konserler de yani kalabalığın olduğu her yerde bu tür telefonu taşımak büyük risk. Haliyle insan bu denli çok para ödediği cihazına hemen kavuşmak istiyor.

Peki, iPhone ve iPad cihazlarımızı olası bir kaybolma ve çalınması ihtimaline karşı nasıl koruruz?

iphone-ve-ipad-Yapilmasi-Gereken-Ayarlar

Apple bunu çok önceden düşünmüş ve cihazlarına çok güzel bir özellik eklemiş. İsmi iPhone’mu bul.

Bu uygulama isminden de anlaşılacağı üzere kaybettiğimiz veya çaldırdığımız iPhone cihazlarını bulmak üzere tasarlanmış. Ama diğer iOS cihazlarımıza da yüklediğimizde o cihazları da bulmamızı sağlıyor. Cihazlarımızı uzaktan kilitleyip bilgilerimizi koruyabilmeyi ve aynı zamanda aktif bir internet bağlantısı sayesinde adım adım cihazınızın nerede olduğunu gösteriyor.

Peki, biz bu özelliği nasıl aktif hale getirebiliriz?

Bu özelliği aktifleştirmek için yapabileceğimiz iki şey var. Birincisi cihazımızda iCloud hesabımızı aktif hale getirmeliyiz. Yapması ise çok basit. Sadece Apple ID ve şifremizi girip aktif hale getirebiliriz. İkincisi ise iPhonu’mu Bul uygulaması.

Bu uygulamayı da Cloud gibi sadece ID ve şifrenizi girerek aktifleştirebilirsiniz. Şunu belirtmek isteriz ki bu uygulamalar haricinde kaybolan iPhone ve iPad gibi Apple ürünlerini bulabilmeniz için Apple onaylı başka bir uygulama yoktur. Zaten bu uygulamalarla cihazınızı an be an takip etmeniz mümkündür. Ama şunun bilinmesi gerekir ki iCloud ve iPhone’mu Bul sadece güncelleştirilmeleri yapılmış ve internet bağlantısı olan cihazlarda çalışmaktadır.

Eğer mobil internet veya wi-fi özellikleriniz aktif değilse kurulum yapamaz ve cihazlarınızı kullanamazsınız.

Daha detaylı bilgiler almak için telefon sorunları kategorimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu makalemizle alakalı olarak sormak istediğiniz olursa aşağıdan yorum yazarak bizlere sorabilirsiniz. En kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.