Blog Nasıl Açılır? Ücretsiz Site Nasıl Kurulur?

ücretsiz web site nasıl kurulur, blog nasıl açılır

Web işleri ile ilgili hiçbir bilginiz yok fakat bir web sitesi kurmak istiyorsunuz, ama nasıl yapılacağına dair fikriniz yoksa doğru yazıyı okuyorsunuz. Bu yazımızda sizlere örneğin bir blog sitesi açmak için neler yapılması gerekir? nelere ihtiyacınız olacak bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Aynı zamanda verdiğimiz bilgilerle sadece ücretsiz Blog sitesi nasıl açılır? değil istediğiniz siteyi rahatlıkla açıp yönetebileceksiniz.

ücretsiz site nasıl kurulur

Yazı Başlıkları

Ücretsiz Site Kurulur Mu?

Evet, hiç bir ücret ödemeden bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Sizlere kendimin de 10 yıl önce kullandığım bir site üzerinden anlatım yapacağım. İşlemler oldukça basit olacak.

Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Açılır?

Hiç para ödemeden ücretsiz site nasıl açılır? bu konuya da kısaca değineceğiz. İlk olarak ücretsiz site nasıl açılır? buradan başlayalım. Bu sitede kendinizi geliştirebilir ve deneme yanılma yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise, domain ve hosting hesabı alarak, WordPress gibi alt yapılarla profesyonel şekilde sitenizi kurabilirsiniz.

Aşağıda linkini verdiğimiz makalemizi okuyarak WordPress ile site kurmanın avantajları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

https://www.bilgi724.com/wordpress-ile-site-kurmak-avantajli-mi/

Ücretsiz Site Kurulan Firmalar

Bu önereceğim web site kendinizi geliştirmek açısından faydalı olabilir. Eski ve güvenilir bir hazır web sitesi açmaya yarayan bedava-sitem.com‘dan bahsedeceğim. Yeni başlayan birçok kişi tr.gg internet sayfasından xxx.tr.gg tarzı siteler almaktadır. Bu siteler hem kullanım hem de kolaylık açısından bir çoğumuza destek olmaktadır. Üstelik para ödemeden hem domain hem de hosting’i aynı yerden sağlaması ise ayrı bir kolaylık

ücretsiz blog nasıl açılır

Çünkü normal şartlarda bir site kurmak için, öncelikle bir alan adı yani (domain) sonrasında ise (hosting)’e ihtiyacınız olacak. Bu site sayesinde bunlara ihtiyacınız kalmıyor. DNS Ayarları, yönlendirme vs. yapmanız gerekmiyor, fakat buradan açılan siteler ziyaretçi bakımından hor görülmekte. Para kazanmak için bir blog veya başka site açmak istiyorsanız bu tür hazır site kuran firmalardan uzak durmanız gerekir.

Nedeni ise; Bu siteler Google ve ziyaretçiler açısından hoş karşılanmaz. Ücretsiz alt yapı sundukları için, hem kendi reklamları sitenizde yer alır, hem de seo açısından yetersizdirler. Detaylara fazla girmeyeceğim ama sizlere tavsiyemiz sadece kendinizi geliştirmeniz ve site yönetmenin mantığını anlayabilmek için kullanmanız. Hazır site kurmaya olanak veren birçok site var. Fakat ben kendim de çok eski yıllar da denediğim için aşağıdaki siteyi seçtim, oradan örnek vereceğim.

ücretsiz web sitesi nasıl kurulur

Bir yerden başlamak için bedava-sitem.com adresine girin, resimde görüldüğü gibi kurmak istediğiniz site isminizi, mail adresinizi ve şifrenizi belirleyin. Kullanım kuralları kutucuğunu işaretledikten sonra ücretsiz web sitesi oluştur butonuna tıklayın. Bedava site nasıl kurulur?açılır? sorusuna cevap vermiş olduk.

Tebrikler ilk sitenizi kurmuş oldunuz 🙂

Bilgi7/24.com
bedava site nasıl kurulur açılır

Karşınıza görseldeki gibi kurulumun tamamlandığına dair sayfa gelecek. Her şey yolundaysa işe gerekli ayarlamaları ve site sayfanızı düzenleyerek başlayabilirsiniz. Bundan sonrası artık sizlere kalmış, istediğiniz gibi kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Takıldığınız bir yer olursa yorum alanından bizlere yazabilirsiniz.

Ayrıca Ücretli olarak istediğiniz siteyi en uygun fiyatlara, WordPress alt yapısında sizler için kurabiliriz. Bilgi almak için iletişim alanından bizlere ulaşmanız yeterli.

Bilgi7/24.com

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.