Seo’da Başlık Ve Alt Başlık Koymanın Önemi

Bu konumuz da sizlere Seo’da Başlık Koymanın Önemi hakkında bilgilendirme yapacağız. Bir çoğumuz seo‘da başlık koymanın öneminin farkında bile değiliz. Bir içerik hazırlarken genelde önemsemediğimiz nokta, yazılara başlık eklemek oluyor malesef, başlığın öneminin farkında bile değiliz. Bunun yanında içeriklerimizde yaptığımız en büyük hatalardan bir tanesi de aklımıza ilk gelen başlığı koymamız.

SEO’ya Uygun Başlık Kullanma

Oysa başlık seçiminde çok titiz davranmamız gerekiyor. Hazırladığımız içeriklerde basit gördüğümüz bu başlıklar seo için çok önemli bir yer tutmaktadır. Hazırlamış olduğumuz içeriklere başlık koymayı, bir anne ve babanın çocuklarına isim koymak kadar zor bir duruma benzetebiliriz ve nasıl çocuğumuza isim koyduktan değiştirmenin zorluğu varsa hazırladığımız içeriklerinde başlığını değiştirmemiz zor ve zarar verici olabiliyor. Bu demek oluyor ki başlık koyarken çok titiz davranmamız gerekiyor.

Yazıları Alt Başlıklarla Besleme

Yukarıda başlık konusunun önemine değindim ama sadece başlık koyarak işi bitirmiyoruz aynı zaman koyduğumuz bu başlıkları alt başlıklar ile desteklememiz de seo uyumlu makale yazma açısından büyük önem taşıyor.

seo açısından h tagları kullanma

H Taglarına Uymak Önemli

Sayfamızın genişliğine göre başlıklarımızın alt başlıkları ve o alt başlıkların da başlıkları ile işimize devam etmeliyiz. Bu başlıkları kullanırken dikkat etmemiz bir husus, belirlediğimiz başlıkları H1, H2, H3 taglarına uygun belirlememiz gerekiyor. Bu kullanıcıların işlerini daha da kolaylaştıracaktır. Ayrıca sizlere başlık koyarken dikkat etmemiz gereken diğer hususları da aşağıda belirttik.

Seo uyumlu başlık nasıl konulur

Seo’ya Uygun Başlık Nasıl Olmalı?

1- Başlıklarımız kısa olmamalı aynı zamanda uzunda olmamalı. 64 karakter yeterli olacaktır.

2- Başlıklarımızda özel karakterlerin kullanılmasını önermiyoruz.

3- Aynı başlık tekrar alt başlık olarak kullanmak doğru değil. Ayrıca anahtar kelimeleri başlığa yerleştirmek yarardan çok zarar getirecektir.

4- Başlıklarımızda 2 veya 3 kelime koymamız yararlı olacaktır. Bunun yanında aynı kelimeleri başlıkta kullanmamaya özen göstermenizde fayda var.

5- Sitenizin adını başlığınızın en sonuna koymalısınız.

6- Google Insight aracını kullanarak başlıklarınızı üst sıralarda görebilirsiniz.

Son olarak bu yazımızda sizlere seo’da başlık koymanın ve koyacağımız başlıkların ne kadar önemli olduğunu aynı zamanda başlık koyarken dikkat etmemiz gereken hususlardan bahsettik. Bunun yanında alt başlıklara değindik.

Bu bilgileri uyguladığınız sürece siteleriniz ve hazırladığınız içeriklerin değerini arttırabileceksiniz. Sormak istediğiniz olursa yorum yazabilirsiniz. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

SEO Uyumlu Makale Yazımı Youtube Videolu Anlatım

Videoyu çeken arkadaş burada güzel bir şekilde anlatarak, makale yazımı ve Google’da üst sıralara çıkabilmeniz için bilgiler vermiş ellerine sağlık.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.